אווירה חורפית: איך להכין את חדר השינה לקראת החורף?

החורף כאן כבר ועמו מגיעים לילות קרירים. בימים כאלה חדר השינה שלנו חייב להיות כזה שהמיטה שיש בו ושאר החפצים יאפשרו לישון בחדר חמים ונעים. גם מבחינת פרקטית ובריאותית חשוב שיהיה לנו חם בחדר, לכן חשוב לדעת איך מכינים את חדר השינה לעונה הקרירה:

הכנת המיטה

המיטה שלכם היא המקום להיות בו בחורף. כדי לישון במיטה נעימה ונוחה, כדאי לבחור מצעים המתאימים בגודל למזרון ולשים לב לאיכותם. ההמלצה היא לבחור מצעים 100% כותנה ולבחור בדים עם צפיפות חוטים גבוהה. השקיעו בשניים שלושה סטים טובים וותרו על סטים זולים מבדים סינטטיים. כיום יש סטים של מצעים עשויים בד ג'רסי: בד טריקו סרוג עם חוטים שנטוו מכותנה אקולוגית איכותית.

בחרו צבעי סטים נעימים לעין שמתכתבים עם עיצוב החדר. בחרו סטים המתאימים למספר הכריות והשמיכות שבמיטה. כיום יש מצעים זוגיים סטנדרטיים או סטים של 5 חלקים עם 2 ציפות, 2 צפיות וסדין זוגי. עוד תמצאו מצעים למיטות קטנות, למיטה וחצי ומגוון אפשרויות. בחרו את הסט הנעים ביותר שמתאים לתנאי השינה שלכם. באתר של חברת טייק א נאפ אפשר למצוא מוצרים מתאימים. חברת TAKE A NAP מציעה מגוון רחב של כלי מיטה איכותיים ונעימים.

בכול הנוגע לשמיכת חורף: ההמלצה היא לבחור שמיכת נוצות קלילה שמחממת אבל אינה כבדה מידי, מה שעלול להקשות בהחלפת המצעים. אם אתם ישנים עם בני זוג שמושכים את השמיכה בלילה, בחרו שתי שמיכות יחיד כך שלכל אחת ואחד תהיה שמיכה פרטית.

אווירה חורפית - איך להכין את חדר השינה לקראת החורף

בחירת שטיח לרצפה

הרצפות של הבית ובמיוחד של חדר השינה קובעות את סגנון עיצוב הבית וגם את מידת הקור או החום שיהיו בו. כיום יש מרצפות שיש סטנדרטיות, יש מרצפות קרמיקה, פרקט, עץ, בטון ומגוון רחב של מרצפות. באקלים הים תיכוני רבים הישראלים שאינם ממלאים את הבית בשטיחים ולא פורסים שטיחים מקיר לקיר, כך שהרצפה יכולה להיות קרה מאד בחורף. כדי לפתור בעיית השטיחים במדינה חמה, מומלץ לבחור שטיח איכותי שקל לאחסן ולפרוס למרגלות המיטה רק בעונה הקרה.

תאורה מתאימה לחורף ומכשירי חשמל

בימי החורף אנו נוטים לבחור מכשירי חימום ותנורים המשלבים תאורה כמו מפיצי חום בעלי אור חזק. יש תנורים עם מקרן אור טרמי, יש תנורי נפט, תנור עצים או הסקה. לחדר השינה חשוב לבחור תנורים בטיחותיים במיוחד שכן בזמן החימום אתם ישנים ולא מודעים להתלקחות של אש או עשן. שימו לב כי אתם בוחרים מוצר חימום שמשרה אווירה נעימה בחדר אבל גם בטיחותי כמו כזה שנכבה אוטומטית בנפילה, שיש לו מתגי בטיחות, מגן בחזית וכולי. חפשו המלצות ואזהרות לגבי מוצרי חימום לחדר שינה. בכך תבחרו פריטים שמחממים את החדר ושומרים על הבטיחות שלכם ויוצרים סביבה נעימה לחורף.