הכירו את ההפרעה הנפוצה ביותר בעולם: נעים מאוד OCD

הפרעה טורדנית כפייתית (OCD) היא מחלה נפשית אשר פוגעת משמעותית באיכות החיים. לעתים, האדם בכלל לא מודע למצבו ולכן חווה החמרה משמעותית במצבו. זה הזמן להכיר את ההפרעה הנפוצה ביותר בעולם

מהי OCD?

OCD היא הפרעה נפשית אשר נחשבת לנפוצה ביותר בעולם. למעשה, מדובר בהפרעה אשר תוקפת גברים ונשים בכל הגילאים, והיא נחשבת להפרעה אשר פוגעת מאוד באיכות חייהם של המאובחנים במחלה. המחלה מאופיינת במחשבות טורדנית וכן התנהגות טקסית אשר משפיעה באופן משמעותי על שגרת החיים של הסובלים מהפרעה טורדנית כפייתית. חשוב לזכור כי לא כל אדם אשר לו מחשבות טורדניות מאובחן בהפרעה טורדנית כפייתית, אלא רק כאשר מתרחש מצב שבו מצב חרדתי גבוה מתבטא במחשבות אובססיביות מציקות לצד התנהגות כפייתית חוזרת כמו אגרנות, ניקוי או ביצוע פעולות פשוטות שוב ושוב. נושא הטיפול בהפרעה הוא חיוני, וזאת בשל העובדה כי במידה ולא מטופלים ע"י גורמי מקצוע המצב של ההפרעה מחריף עד לכדי תחושה של דיכאון, פרנויה, השפלה וחוסר שליטה עצמית. תוכלו למצוא באתר חיבורים דרכי טיפול, וזאת בכדי להתגבר על ההפרעה ולנהל שגרת חיים תקינה.

הפרעה בתפקוד: הדרך הטובה ביותר להתגבר על הפרעה טורדנית כפייתית

אנשים אשר סובלים מהפרעה טורדנית כפייתית עלולים לסבול בצורה משמעותית מבחינה נפשית, וזאת לאור העובדה כי ההפרעה הזו גורמת לשיבוש משמעותי באיכות החיים, ניהול חיי משפחה ואפילו בעבודה. לצערנו, לא מעט גברים ונשים אינם מודעים כלל לעובדה כי הם סובלים מההפרעה אלא נוטים לחשוב כי הם "חולי ניקיון" או אובססיביים לדבר מסוים, עד אשר הסביבה מעירה או לאחר שהם נחשפים למקרים דומים בתקשורת. על פי רוב, נשים הן אלו אשר יפנו יותר לטיפול לאור הערות מהסביבה, אולם ניתן לומר כי גם גברים החלו להבין כי מדובר בהפרעה משמעותית אשר פוגמת באופן משמעותי באיכות החיים. קשת הטיפולים בעבור הפרעה טורדנית הוא רחב מאוד, והוא מאפשר לסובלים מההפרעה לחזור לשגרת חייהם באופן מאוזן ועם שליטה מלאה על ההפרעה.

הכירו את ההפרעה הנפוצה ביותר בעולם נעים מאוד OCD

כיצד ניתן לטפל ב OCD?

ישנן גישות קלאסיות אשר מאפשרות לטפל בהפרעת OCD דרך טיפול פסיכולוגי מקיף אשר נועד להבין את מקור החרדה ובהתאם לכך לטפל בו, וכן גישות חדשות כמו טיפול התנהגותי קוגניטיבי אשר נחשב לטיפול אפקטיבי מאוד וקצר טווח. לסיכום, באמצעות טיפול ממוקד ניתן להפחית באופן משמעותי את מקור החרדה שהוא הטריגר להופעה של הפרעה טורדנית כפייתית. בכך, ניתן יהיה לחזור לשגרת החיים ולקבל שליטה מלאה, ללא בושה ועם שימת דגש על איכות חיים טובה ועשירה יותר. זכרו, אין מדובר בגזרת גורל וטיפול נכון יכול לסייע הן לגברים והן לנשים אשר אובחנו עם OCD.