עמותת עזר מציון דואגת לכם – ומלווה אתכם ברגעים הקשים

אחד הביטויים היפים ביותר של הפעילות ההתנדבותית הענפה שרואים בארץ היא כל העמותות הפועלות למען הקהילה. אחת הדוגמאות הבולטות לעמותה כזו היא עמותת עזר מציון. מהו פועלה של העמותה, היכן היא פועלת ומי יכול להיעזר בה? בואו לגלות את כל התשובות ואת כל המידע הקריטי על העמותה במאמר שלפניכם.

אתגר מורכב, פתרונות רבים

מחלות ופציעות מסוגים שונים מביאים לכך שאנשים רבים זקוקים לסיוע רפואי, לוגיסטי ועוד. בכל רגע נתון יש אין ספור ישראלים אשר סובלים ממצבים כאלו,  והטיפול והסיוע הנדרש עבורם הם פעמים רבות מורכבים למדי. הם זקוקים לייעוץ מקצועי, לטיפול רפואי, לתרופות, לציוד רפואי לסוגיו, למבנים ולמתקנים מיוחדים עבור אבחון, טיפול, אשפוז ועוד. מכלול זה מוצע בחלקו על ידי קופות החולים, בתי החולים וסיוע שמגישה המדינה בצורה כספית ובדרכים נוספות. אך השירותים האלו די מוגבלים, ולכן יש לא מעט יוזמות מיוחדות אשר פועלות להשלמת העזרה בדרכים שונות. דוגמה ידועה במיוחד היא האפשרות של השאלת ציוד רפואי מעמותת עזר מציון, אשר ניתן בחינם ולמגוון אוכלוסיות נזקקות – קשישים, חולים, בעלי מוגבלויות שונות ועוד. זהו ציוד אשר דרוש במקרי מחלה, פציעה וסיעוד מסוגים רבים כגון הליכונים, קביים, כיסאות גלגלים או פריטים יקרים יותר כגון מנוף הרמת חולה, מחולל חמצן או מיטה חשמלית סיעודית. כל זאת מוצע כאמור זמנית אך בחינם וזהו סיוע הרלוונטי לאנשים רבים.

 

 

עזר מציון – גורם חשוב בסיוע לציבור

עמותת עזר מציון הוקמה בשנת 1979, ונרשמה ברשם העמותות בשנת 1985, ומאז היא פועלת כדי לסייע לכל האוכלוסייה. העמותה מפעילה 10,000 עובדים וכ-30,000 מתנדבים, בפריסה של כ-40 סניפים ב-25 ערים בארץ. זהו היקף פעילות מרשים במיוחד ואכן, מאז הקמתה עמותת עזר מציון התבססה כשם ידוע במיוחד בתחומים אלה. מעבר לדוגמה שהבאנו של שירות השאלת ציוד עזר בחינם, היא מציעה עוד דרכי סיוע רבות. הינה כמה דוגמאות לכל מה שעזר מציון עושה למען הקהילה:

  • ייעוץ והכוונה מקצועיים בנושאים רפואיים שונים – פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, שירותי רווחה ועוד
  • סיעוד לקשישים, תמיכה בהם ומתן הדרכות שימושיות עבורם. סיוע מיוחד עבור חולי אלצהיימר ומשפחותיהם
  • משלוח מנות חמות לאנשים המרותקים לביתם ולאנשים המלווים חולים בכל מקום
  • שעות סיעוד לניצולי שואה – כולל זיהוי צרכים וגיבוש סל שירותים המוענק לניצולים בביתם ומפגש שבועי עם גורם תומך
  • קיום אירועי נופש בארץ בימי הקיץ לילדים ולבוגרים בעלי צרכים מיוחדים
  • הפעלת מרכז הידרותרפיה ושיקום, המציע טיפול באוכלוסיות מגוונות במסגרות של טיפול אישי או קבוצתי

מאגר מח העצם – פעילות ייחודית וחשובה במיוחד

עזר מציון מפעילה מאגר מח עצם מהגדולים בעולם. מה זה אומר? מח עצם הוא רקמה בתוך העצמות בגוף אשר בה מיוצרים תאי מערכת הדם. יש מחלות רבות, כולל סרטן, שבהן משתמשים לעיתים בטיפול של השתלת מח עצם. לשם כך דרוש מח עצם מתאים, אשר נתרם ונשמר כראוי. עזר מציון מטפלת בכל השלבים הדרושים לשם התרומה וההשתלה. היא משיגה מח עצם מתורמים, כולל במסגרת שרשרת החיול של צה"ל, שבמסגרתה מציעים לחיילים להצטרף למאגר התורמים של העמותה. עזר מציון מטפלת בתהליך התרומה, שהוא מורכב יותר מלקיחת דגימת דם פשוטה. לאחר מכן היא מאחסנת ושומרת את דגימות מח העצם ומנהלת את התהליך של התאמת תורם לחולה אשר זקוק לתרומה כזו. מאז הקמת המאגר נערכו יותר מ-3,400 השתלות של מח עצם, ובמאגר יש יותר ממיליון דגימות אשר ממתינות להתאמה במקרה של חולה הדורש השתלה.

לסיכום

עזר מציון היא עמותה המסייעת לכל שכבות האוכלוסייה במגוון צורות – מתן שירותי רווחה וסיעוד, סלי שיקום, ארוחות חמות והשאלת ציוד רפואי. באפשרותכם להתנדב במסגרתה בדרכים רבות כדי לתרום את חלקכם לקהילה.