איך בוחרים ראש דיו למדפסת? המדריך המלא

למרות שחלק גדול מהתקשורת שלנו עבר כבר מזמן לאמצעים דיגיטליים, עדיין נשארו איתנו המדפסות בפורמט המוכר וזאת בזכות שלל סיבות שונות. ראשית, הקריאה מדף נייר היא נוחה יותר וגם בריאה יותר לאורך זמן. שנית, עדיין יותר קל להחזיק דף נייר, לקפל אותו ואולי אפילו לכתוב עליו הערות שונות בצד תוך כדי הקריאה. כאשר מדובר במסמכים עסקיים, י עדיין ערך רב בהדפסה שלהם ואולי אפילו חתימה ידנית. בבית, אנחנו מדפיסים לעיתים בשביל להקל על ילדים קטנים את הקריאה או סתם בשביל לתת להם דפי ציור או משחקים אחרים. מדפסות ביתיות או משרדיות יכולות גם להפיק תמונות באיכות טובה ולהפיק כרטיסי ברכה או אפילו גלויות. לאור כל השימושים הללו, חשוב לתחזק כיאות את המדפסת שלנו כאשר החלק הכי חשוב הוא כמובן החלפה של ראש הדיו. בשביל לעשות זאת כמו שצריך, יש כמה דברים שצריך להיות מודע אליהם ועליהם בדיוק נעבור כאן.

רכישה מושכלת ממפיץ אמין

ראשי הדיו הם לב מערכת ההדפסה. חשוב להקפיד שאנחנו רוכשים אותם מחברה אמינה עם ניסיון בתחום. רכישה מחברה כמו xl דיו, שמבטיחה לנו שאיכות ראשי הדיו עברה כבר מבחן וניסיונות שונים בטרם הגיע לשיווק. זאת בניגוד לפלטפורמות פתוחות שונות אשר ישווקו כל מוצר שמוכר כלשהו יציע למכור. בראשי דיו תחליפיים יש הרבה הבדל בין הסוגים השונים כאשר ראשים גרועים לא רק שלא יעבדו, אלא הם עלולים לעשות נזק בלתי הפיך למדפסת.

התאמה של הצורך והמפרט

חשוב לבדוק את ראשי הדיו אשר נחוצים לנו. לעיתים זה יהיה רק השחור ולעיתים גם הצבעים. אם אנחנו לא צופים שימוש גדול בצבעים, ניתן אולי לרכוש ראשי דיו עם כמות מצומצמת יותר. חשוב לבדוק את ההתאמה שלהם למדפסת לפי הקוד הרשום עליהם. באתר מכירה רציני, תוכלו למצוא עזרה בהתאמה של ראש הדיו למדפסת שלכם.

ניתן לרכוש לרוב המדפסות ראשי דיו חליפיים אשר יתנו מענה איכותי במחיר נמוך בהרבה מאלו המקוריים. ההמלצה היא לבחור בראשי דיו תואמים אשר מגיעים לאחר ניסיון של שימוש המתמשך לאורך שנים.

איך בוחרים ראש דיו למדפסת? המדריך המלא

שירות

חשוב לרכוש ראשי דיו אשר מגובים באחריות ושירות מסוגים שונים. עצם הנכונות של המשווק לתת אחריות כבר מצביעה על מוצר איכותי. ברוב המוחלט של המקרים, לא תזדקקו כמובן לאחריות הזו אבל כאשר קיימת תקלה – היא שימושית. מה שעוד שימושי הוא משלוח מהיר עד הבית. ראשי דיו הם מוצר אשר לעיתים מסתיים בפתאומיות וחלק מהשירות הטוב של הספק היא גם היכולת להביא את הדיו במהירות עד הבית או מקום העסק.

בכל מקרה, אצל משווק אמין תמיד תוכלו להתייעץ בצ'אט או אפילו בשיחה טלפונית לגבי כל בעיה ושאלה שעולה לכם בזמן השימוש. למעשה, טוב תעשו אם לפני רכישת המדפסת כבר תבדקו את עלויות ראשי הדיו השונים ואת הזמינות שלהם אצל הספקים. לעיתים שווה להשקיע עוד כמה שקלים במדפסת מומלצת ויקרה יותר רק בשביל ליהנות מראשי דיו אמינים, זמינים וזולים יותר.

לבסוף זכרו שעלות ההדפסה הכוללת מושפעת רבות דווקא ממחיר ראשי הדיו ולאו דווקא ממחיר המדפסת עצמה. חשוב לעשות את התחשיב הנכון לגבי עלות הדפסה ולא עלות מדפסת. את רכישת ראשי הדיו מומלץ לרכז אצל משווק שעובד בכמויות גדולות ויכול לתת מחיר תחרותי ביותר גם ללקוחות קטנים יותר פרטיים או עסקיים כאחד.