עוסקים בהגשמת החלום הבא: הכירו את עמותת משאלות

לפעמים, כדי שחלומות יתגשמו צריך לעזור להם קצת. מי שחווים זאת במיוחד הם לעיתים אנשים אשר סובלים ממחלות מגבילות ואנשים בעלי צרכים מיוחדים. במקרים רבים יוזמות התנדבות משלימות את החסר ונחלצות לעזרה באופן מעורר השראה. כך הדבר גם לגבי משאלות מיוחדות, שיש לאנשים במצבים מיוחדים. הכירו את "עמותת משאלות" ואת פעילותה המיוחדת והיפה.

החזון והמטרות

חולים במחלות כרוניות ואנשים בעלי צרכים מיוחדים מתמודדים עם שגרה לא פשוטה. זו כוללת לעיתים קרובות טיפולים שונים שאינם קלים או נעימים וגם את האתגרים היום יומיים המיוחדים להם. מה שנראה מובן מאליו עבור אנשים במצב רגיל, לעיתים קרובות לא פשוט להשגה או לביצוע עבורם, בין אם אלה ילדים, בני נוער או מבוגרים. פעילותה המיוחדת של עמותת משאלות מבוססת על רעיון פשוט – תיאום כל הדרוש כדי להגשים לאנשים במצבים כאלה חלומות. מאז הקמתה בשנת 2015, העמותה עושה זאת בסיוע תרומות מהציבור הרחב ומתנדבים.

סוגי פעילות

עמותת משאלות מגשימה משאלות, מכמה סוגים בולטים:

  • לשמח ילדים חולים – העמותה יוזמת פעילויות מיוחדות עבור ילדים חולים במטרה לשמח ולתת תקווה.
  • לעשות קצת ספורט – קידום פעילויות ספורט עבור ילדים ונוער. ספורט תורם לחיזוק הבטחון העצמי של הילדים. היבט זה וגם התרגול הגופני, עשויים אף להשתלב עם מוגבלויות שונות, פיזיות ונפשיות ולתרום לשיפור המצב.
  • תרבות ואמנותעמותת משאלות מסייעת גם בתחום המוזיקה והנגינה. כלי נגינה יכול לספק לילד עניין, סיפוק והנאה מרובה וגם מטפחת כישרונות צעירים. למעשה, גם בלי כישרון, תרבות ואמנות הם בעלי פוטנציאל לעשות טוב ולתרום לכולם, כולל חולים במחלות כרוניות ובעלי צרכים מיוחדים, ילדים ומבוגרים כאחד.
  • סיוע לימודי – סיוע בלימודים לילדים בעלי מוגבלויות שונות.

 

חלומות מתגשמים

כדי להמחיש את פעילות העמותה, הטוב ביותר הוא לבקר באתרה. שם תראו דוגמאות מהחיים, גם למשאלות אשר ממתינות להתגשם וגם לכאלה שכבר התגשמו בעזרת העמותה.

חלומות שהתגשמו

  • יום כיף ב"מיני ישראל" – עבור עשרות ילדים מיוחדים עם בני משפחתם.
  • להתאוורר מהשגרה – נער בן 17 חולה בניוון שרירים, רצה לעשות דבר שכולנו מכירים ועושים מדי פעם – לצאת לחופש. כדי לשבור מעט את שגרת חייו הלא פשוטים ולהתרענן. עמותת משאלות מימשה עבורו חלום זה עם יציאה לחופשה בים המלח בסיוע שני מלווים.
  • לטייל ולראות עולם – נערה שמחלימה מלוקמיה ולאחר השתלת מח עצם, עם חלום של טיול ברחבי העולם. העמותה רכשה עבורה מצלמה משוכללת ובהמשך, התכנון הוא לסייע לה בהצגת תערוכה של צילומיה מהטיול.

חלומות "בהמתנה"

  • מחנה נופש והבראה ייחודי ומונגש – עבור כ-50 ילדים ובני נוער, בעלי בעיות התפתחות ומוגבלות פיזית. במסגרת זו, הם ייהנו ממגוון פעילויות שמותאמות למצבם הרפואי.
  • מסיבת חנוכה – אשר מתוכננת עבור ילדי החינוך המיוחד בקרית מוצקין.
  • פשוט לנגן – נערה צעירה שחולה במחלה אונקולוגית עם טיפולים לא קלים וחלומה הוא לנגן באורגן. לשם כך העמותה מתכוונת לרכוש לה כלי נגינה איכותי מסוג זה.

כיצד תוכלו לסייע?

ניתן להתנדב בעמותה וגם להציע לה אנשים שזקוקים לסיוע, עם הגשמת חלומותיהם השונים. כמובן, ניתן ומומלץ גם לתרום. תוכלו לעשות זאת בכל דרך שמתאימה לכם. האפשרויות הן תרומה טלפונית, תרומה בהעברה בנקאית, תרומה באמצעות הדואר או תרומה באמצעות בנק הדואר. אפשרות נוספת, נוחה ומהירה במיוחד, היא לתרום ישירות דרך אתר העמותה בכתובת mishalot.org.

 

לסיכום

בין אם יש לכם רצון לתרום או שאתם מכירים אדם, במצב שבו עמותה זו תוכל לסייע לה או לו – חישבו על פנייה לעמותת משאלות.