למען הזכות ללמוד: רפי, משה ואיל אדרעי מסייעים לצעירים שידם אינה משגת

עם היד על הלב, מה אתם בוחרים לעשות כשאתם נחשפים מפעם לפעם לעוולות ועיוותים בחברה הישראלית? מה אתם עושים כשאתם רואים אנשים שהורגלו לחיות בעוני ומאמינים שכך הם פני הדברים ושלא ניתן לשנות את המציאות? ובכן, רובינו נחוש כאב ונפנה את המבט, ומדי פעם ננסה לתרום לעמותה או גוף כזה או אחר המנסים ליצור שינוי במציאות הזו, אך נראה שבינינו יש גם כאלה שהחליטו לעשות מעשה ולגרום לשינוי משמעותי בהיקף רחב. אנו מדברים כמובן על האחים למשפחת אדרעי שהחליטו לקחת את הנתינה והעשייה למען בני נוער מהשכבות החלשות בישראל לדרך חיים של ממש. הסיפור שלהם מתחיל בילדות דומה, ממשיך עם הצלחה כנגד כל הסיכויים ומגיע עד לשלב בו הם בוחרים לתת מכל הלב מתוך ההצלחה אליה הגיעו בחיים. אנו רוצים לספר לכם את הסיפור של המשפחה המיוחדת הזו, אבל בואו נתחיל דווקא עם הפעילויות המעניינות של עמותת אחינועם.

העמותה שעושה הכול למען בני נוער בסיכון ובני משפחותיהם

בשנת 2018 החליטו רפי אדרעי, משה אדרעי ואחיהם הנוסף איל אדרעי, להקים את עמותת אחינועם. המטרה של העמותה היא ליצור שיוויון הזדמנויות אמיתי בין בני נוער מהפריפריה החברתית והגיאוגרפית של ישראל ולהעניק להם נקודת פתיחה שווה לזו של חבריהם במקומות אחרים בארץ. מאז ועד היום העמותה פועלת במגוון מישורים עם הרבה פרויקטים מזדמנים שקולעים למטרה הזו בדיוק. מעבר לכך, מפעילה העמותה באופן שוטף פרויקטים קבועים שחשוב ביותר להכיר:

תוכנית הליווי המקיפה של עמותת אחינועם

תוכנית הליווי של עמותת אחינועם פועלת למען איתור של בני נוער בסיכון שנפלו בין הכיסאות ואינם מוכרים למערכות הרווחה והגופים הסוציאליים בישראל. לכל בן ובת נוער נבנית תכנית בהתאמה אישית עם דגש על הכישורים והאתגרים של כל אחד והם מקבלים ליווי צמוד בכל תחום בחיים על ידי סטודנטים ומתנדבים של העמותה.

תוכנית המלגות של עמותת אחינועם

רפי אדרעי מעמותת אחינועם מאמין כי הרבה פעמים החסם הכספי הוא זה שמונע מבני נוער בסיכון להצליח. מתוך כך מעניקה העמותה מדי שנה מלגות בסכומים של מאות אלפי שקלים לבני נוער ומשפחותיהם ברחבי הארץ. בעזרת הכסף מעניקים להם סיוע בלימודים, עזרה סוציאלית ופסיכולוגית וחיבור לתחומי עניין ועיסוק חדשים.

 למען הזכות ללמוד: רפי, משה ואיל אדרעי מסייעים לצעירים שידם אינה משגת

תכנית הליווי לבני ובנות העדה האתיופית

עוד פרויקט מעניין ומיוחד של עמותת אחינועם שואף לסייע לבני העדה האתיופית בישראל בדגש על עידוד לשירות משמעותי. במהלך התוכנית ששמה דגש על בניית חוסן מנטלי ורכישת כישורי מנהיגות חשובים, נהנים בני הנוער מהסיוע המקצועי של משרתי יחידות מובחרות שבחרו להתנדב בעמותה. על פי הנתונים, מעל ל-90 אחוזים מבוגרי התוכנית מצליחים להגיע ליחידות מובחרות בצה"ל ורבים מהם אף ממשיכים לאחר מכן לתפקידי קצונה.

הסיפור של משפחת אדרעי

כדי להבין את רוח הנתינה חשוב להכיר את הסיפור של האחים למשפחת אדרעי. מדובר למעשה על אנשים שהגיעו מרקע של קושי כלכלי וממעמד חברתי נמוך. מגיל צעיר נאלצו השלושה לעזוב את הלימודים ולצאת לעבוד כדי לתמוך בכלכלת המשפחה ויחד עם התא המשפחתי התומך והערכי בו הם גדלו, הם הצליחו לפרוץ והפכו ברבות השנים לאנשי עסקים מצליחים ומוכרים בישראל.

מתוך כך הם החליטו על הקמת העמותה המיוחדת הזו ואל התמהיל הזה הם הביאו איתם את כישורי הניהול והידע העסקי הרב שצברו במהלך השנים. עם הרקע הזה ניתן להבין בדיוק איך העמותה מצליחה לייצר שינוי אמיתי בחברה הישראלית.