טיפול מיני אצל סקסולוג: איך הוא יכול לעזור לכם?

מצד אחד סקס ומיניות זה חלק בלתי נפרד מההוויה האנושית ומרכיב חשוב בזהות של כל אחד מאיתנו, ומצד שני מדובר גם בנושא שנתפס לא פעם כמביך וככזה שלא מרבים לדבר עליו כלל ועיקר. לעיתים אדם יכול להתגבר על הבושה והמבוכה באופן עצמאי מול עצמו, מול בן או בת הזוג או מול בני זוג פוטנציאליים, אבל יש מקרים רבים בהם מדובר בנושא כל כך רגיש אצל חלקינו, עד שאנו מתעלמים ממנו במפגיע, מזניחים אותו לחלוטין ופוגעים כך הלכה למעשה באיכות החיים שלנו. למרבה המזל, המודעות לדבר הזה היא ברורה היום יותר מתמיד ויש לא מעט אפיקים מקצועיים אליהם ניתן לפנות על מנת להתמודד עם בעיות הקשורות במיניות. אחד הפתרונות היעילים יותר היא טיפול מיני אצל סקסולוג, ואם זה משהו שעדיין לא יצא לכם לשמוע עליו, אנו רוצים להסביר מה זה אומר בדיוק ואיך זה יכול לעזור.

מיניות הגבר

התפיסה המקצועית בטיפול המיני גורסת קודם כל כי האתגרים הקשורים במיניות הם אתגרים אישיים והקושי הוא משהו שכל אדם צריך לפתור עם עצמו. בקליניקה של ד"ר דניאל דריי, ישנן שיטות טיפול מיוחדות ספציפיות לשני המינים וגם למי שנמצא בנקודות שונות אחרות על פני הספקטרום המגדרי. אלו הן הבעיות המרכזיות עם מיניות ותפקוד מיני אצל גברים:

  • גודל איבר המין: בהחלט מקור למשבר אצל גברים מתוך תפיסה מיושנת שאומרת שאיבר מין גדול הוא טוב יותר.
  • דימוי גוף: נהוג לשייך בעיות של דימוי גוף לנשים, אבל זה בהחלט משהו שמפריע גם לגברים באופן שווה.
  • תפקוד וחשק מיני: לעיתים בעיות במיניות נובעות בהעדר חשק מיני או דווקא מחשק מיני מוגבר. לכך מתלווים גם קשיים בתפקוד המיני.
  • שפיכה ואורגזמה: בעיות שונות של שפיכה מוקדמת או מנגד קושי להגיע לשפיכה ואורגזמה אצל גברים.
  • בעיות זקפה: לעיתים מדובר בבעיות פסיכולוגיות נטו ולעתים פיזיולוגיות ולכן יש לבחון טיפול משולב.

מיניות האישה

גם אצל נשים מדובר כמובן בעולם ומלואו והנה כמה תחומי טיפול מרכזיים ונפוצים:

  • אורגזמה נשית: נשים רבות חוות קושי להגיע לאורגזמה מסיבות שונות, בעיקר נפשיות.
  • חשק מיני: חשק מיני הוא דבר אינדיבידואלי ויש לבחון אותו כאשר מרגישים פער בין הרצוי למצוי, בין אם מדובר על היעדר חשק או דווקא על חשק מוגבר.
  • דימוי הגוף: כמו אצל גברים, בעיה נפוצה שמרחיקה נשים מעיסוק במיניות ופוגעת באיכות המגעים המיניים.
  • וסטיבוליטיס: תחושת צריבה כואבת ובלתי נעימה בעת קיום יחסי מין.
  • וגיניסמוס: התכווצות בלתי רצונית של שרירי הנרתיק המונעת קיום יחסי מין.

כמובן שגם אצל נשים וגם אצל גברים מתעוררות לפעמים בעיות אחרות וטיפול מיני מקצועי יכול לסייע גם איתן.

טיפולים זוגיים

מכאן חשוב לדבר על חשיבות הטיפול המיני במערכות יחסים. הרבה פעמים החיבור המיני בין שני בני זוג הוא מקור לבעיה ויש לא מעט מקרים בהם ניתן בהחלט להתגבר על הבעיות ולגשר על הפער בין בני הזוג.

החזירו לעצמכם את איכות החיים

בעבר התפיסה הייתה שיחסי מין זה סוג של מותרות ושאם לא נהנים מהם, זאת לא ממש בעיה. היום כבר מבינים כי מיניות בריאה היא חלק מהבריאות הכללית של האדם וחשובה כמו היבטים אחרים בחיים של כל אחד.

אם אתם חווים קשיים במיניות, בין אם באופן עצמי ובין אם במפגש עם בני/בנות הזוג, אל תהססו וגשו לטיפול מיני שיחזיר לכם את התשוקה והניצוץ.