איך מוצאים מטפל מומלץ לטיפול פסיכולוגי?

פנייה לטיפול פסיכולוגי היא פנייה שנועדה לסייע לכם להתמודד עם מצבים שונים בחיים, בוודאי אם אתם סובלים מחרדה, דיכאון או תקיעות. למעשה, מאז פרוץ מגפת הקורונה נרשם זינוק של עשרות אחוזים בפניות של מבוגרים כמו גם ילדים לטובת קבלת טיפול פסיכולוגי. בשונה מאנשי מקצוע אחרים, לבחירה במטפל יש השלכות משמעותיות בשל הרגישות הדרושה כמו גם יחסי האמון שצריכים להיבנות מתוך מטרה ליצור קשר ולבצע את הטיפול תוך שימת דגש על פתיחות וגם לא מעט אומץ מצדכם. מטפל מקצועי ידע לא רק ליצור בעבורכם מרחב מוגן של טיפול אלא גם ילווה אתכם למשך תקופה לא מבוטלת, ועל כן תהליך הבחירה צריך להתבצע באמצעות מחקר, קבלת המלצות וכן פרמטרים נוספים עליהם נרחיב כעת, לטובת איתור מטפל מומלץ:

המלצות

המלצות מצד חברים ובני משפחה יכולה לסייע לכם מאוד בתהליך האיתור. אם אתם מתגוררים באזור המרכז למשל, רצוי להיעזר לא רק בחברים אלא גם ברשת האינטרנט כדי למצוא טיפול פסיכולוגי בראשון לציון אשר יענה על הצרכים הרגשיים שלכם ובמקביל יהיה זמין בעבורכם. למיקום של המטפל יש חשיבות גדולה כמו גם להמלצות אותן אתם יכולים לקבל דרך מכרים והרשת, כל זאת מתוך מטרה לאתר מטפל מומלץ בעבור טיפול פסיכולוגי.

איך מוצאים מטפל מומלץ לטיפול פסיכולוגי?

תחום טיפול

עולם הפסיכולוגיה הוא עולם מרתק שהתפתח מאוד בשנים האחרונות, לא מעט בזכות אסכולות טיפול מסורתיות לצד טיפולים ממוקדים וקצרות מועד כמו למשל טיפול CBT שנמצא במגמת תאוצה. לכן, בתהליך האיתור חשוב לבחון את תחום ההתמחות של המטפל ולבחון במקביל את מידת ההתאמה אליכם. צרו קשר עם מספר פסיכולוגים ותאמו פגישה טלפונית, מתוך מטרה לבחון את מידת ההתאמה לאופן הפנייה וכן האם תחום ההתמחות של הפסיכולוג מתאים לצרכים שלכם.

זמני פגישות

הזמינות של המטפל היא חשובה מאוד בתהליך הבחירה, וזאת מאחר ומדובר בטיפול שצריך להתבצע באופן עקבי ותוך שימת דגש על התפתחות הנמשכת לאורך זמן. לכן, בדקו מראש האם מדובר במטפל שיכול לספק לכם זמני פגישות התואמים את לוח הזמנים שלכם, מתוך מטרה ליצור הליך טיפולי רציף.

שכבת גיל

בדקו כי המטפל שלכם מתמחה בשכבת הגיל שלכם, ואם מדובר בטיפול לילדים חשוב לוודא כי מדובר במטפל המוסמך לעבוד עם חתך הגיל הזה. בדרך כלל בעמוד הרשמי וכן בפגישת הייעוץ המטפל יודיע לכם מראש האם אתם או ילדכם יכולים לקבל את הטיפול, בהתאם לתחום ההתמחות שלו.

כימיה

בחירה במטפל מומלץ איננה צריכה להסתמך רק על המלצות וקריאה ברשת אלא בעיקר על האינטואיציה שלכם. בחרו במטפל שהכימיה הראשונית איתו הייתה טובה, מאחר וטיפול הוא הליך רגיש והתקשורת הבין אישית מהווה מרכיב מפתח בהצלחתו. קשר קרוב ואינטימי שלכם ביחד עם המטפל יבטיח לא רק מרחב מוגן אלא גם יכולת ליצור פרצת דרך של ממש אשר תוביל אתכם לטיפול שבמסגרתו אתם יכולים להרגיש שאתם יודעים למסע שבו תוכלו לפתוח את אשר על ליבכם ולחשוף את נבכי נפשכם מבלי חשש ובהתבסס על קשר אינטימי ומשמעותי ביניכם לבין המטפל שלכם.

לסיכום, פנייה לקבלת טיפול היא פניה בעלת השלכות דרמטיות על איכות החיים וכמובן על היכולת לפתור סוגיות שמטרידות אתכם. על כן, השקיעו זמן ובחרו במטפל מומלץ שעליו אתם יכולים לסמוך – הן באמצעות חקר ברשת, קבלת המלצות, איתור באמצעות אתרים מתמחים וכן תיאום פגישה במסגרתה תבדקו את הכימיה. אל תחששו לשאול שאלות והקשיבו לאינטואיציה שלכם, לטובת יצירה של תוכנית טיפול  מיטבית.