בדיקות קורונה מהירות: איך זה עובד ומתי תצטרכו אותן?

המציאות שלנו היום, בעקבות מגפת הקורונה, כרוכה בצורך בשמירה על מרחק, עטית מסיכות במקומות הומי אדם ולקיחת אחריות גדולה יותר על הבריאות שלנו. אם כך, בדיקות הקורונה זה משהו שצריך לעשות במקרים רבים. נראה כי עם התקדמות החיים תחת המשבר נוצר בלבול רב וכיום לא ברור איזה בדיקות צריך ומתי ומהן בכלל בדיקות מהירות לעומק בדיקות אחרות. אם כך אנו רוצים לעשות קצת סדר בדברים ולנסות להסביר בדיוק מהי הבדיקה המהירה לקורונה, איך עובד התהליך ובאיזה מקרים צריך אותה. בואו נתחיל.

מהי בדיקה מהירה לקורונה ומה ההבדל בינה לבין בדיקות אחרות?

אז כשמדברים על בדיקות קורונה לרוב מתייחסים לשתי בדיקות עיקריות. הבדיקה הראשונה היא מה שמכונה הבדיקה המהירה או בדיקת האנטיגן. כדאי לבצע בדיקות קורונה מהירות כדי לקבל תשובה בזמן קצר וזה דבר מה נדרש בהרבה מאוד מקרים שמיד נפרט עליהם וכן נרחיב על מהלך הבדיקה הזו. הבדיקה השנייה היא בדיקת ה-PCR שלרוב לוקח לה להגיע עד 24 שעות, לעיתים אף יותר תלוי בלחץ. כמובן שיש בדיקות נוספות, אך כאמור אנו רוצים לדבר בהרחבה דווקא על הבדיקה המהירה.

מהלך הבדיקה המהירה

עד כמה מהירה הבדיקה המהירה? תוצאות מידיות בתוך רבע שעה. הבדיקה עצמה לא שונה מהבדיקות הביתיות שניתן לקנות, אך זוהי בדיקה בפיקוח – כלומר שהתוצאות שלה ישמשו אותנו במקרים שונים. הבדיקה נעשית באמצעות מטוש לאף או לחלל הלוע ויחד עם הנוזל מתקבלת תשובה חיובית או שלילית. התשובה נשלחת במסרון לטלפון וכן ניתן לקבל קישור עם תוצאות הבדיקה למייל.

מתי צריך לבצע את הבדיקה הזו?

כאמור – הבדיקה המהירה היא מפוקחת וחשובה למקרים רבים:

אישור מחלה: הבדיקה הזו משמשת כהוכחה להידבקות בנגיף הקורונה. היא מועברת לקופת החולים ומשם מקבלים מידע להמשך טיפול. כמובן כניסה לבידוד.

נסיעה לחו״ל: כיום הרבה מדינות דורשות בדיקה מהירה מפוקחת לפני הכניסה. במקרים הללו חייבים להציג תוצאה באנגלית.

למטרות תו ירוק: ישנם מקומות שדורשים עדיין תו ירוק ומבקשים להציג בדיקות.

בדיקות קורונה מהירות: איך זה עובד ומתי תצטרכו אותן?

איפה לעשות את הבדיקה?

אז אפשרות אחת היא לעשות את הבדיקה במוקדי מד״א השונים, אבל זו לגמרי לא האפשרות היחידה או הטובה ביותר. כיום ניתן לבצע את הבדיקה המפוקחת במקומות פרטיים כמו המעבדות של חברת AID GENOMICS.

לאפשרות הזו יש הרבה מאוד יתרונות. ראשית כל אין זמני המתנה ותורים, קובעים זמן הגעה לבדיקה מראש ומבצעים את הבדיקה. שנית אפשר לקבל את הבדיקה מהר יותר ובמספר ערוצים וזה גם משהו שמקל לגמרי על כל התהליך. לבסוף חשוב לדעת בחשבון שעל מנת להיכנס למקומות שונים בחו״ל, זה לא מספיק להציג תוצאה שלילית של בדיקה מהירה, אלא יש צורך להציג את התוצאה באנגלית. במוקדי מד״א לא ניתן לקבל את השירות הזה ותוכלו לעשות זאת רק במוקדים הפרטיים.

חשוב לזכור כי העלות היא נמוכה ועומדת על 34 שקלים בלבד, ככה שזה לחלוטין משתלם ונוח הרבה יותר. לסיכום הדברים – נקווה שלא נצטרך לעשות הרבה בדיקות, אבל ברור שמתישהו זה כן צריך לקרות. אז אם כבר, שווה לעשות את זה בצורה יעילה ונוחה הרבה יותר ולכן מומלץ ללכת על בדיקות מהירות במוקדים פרטיים מקצועיים כמו אלו שמציעה AID GENOMICS.