מדריך: איך לגלח את הפנים מבלי להיפצע?

כמה פעמים נחתכתם או גיליתם פצעונים קטנים לאחר הגילוח? סביר להניח שלא פעם אחת וגם לא פעמיים. עור הפנים הוא עור רגיש במיוחד ולכן נדרש לפעול ברגישות בכל הקשור לפעולת הגילוח. כיצד תעשה זאת בצורה בטוחה ונכונה? במדריך זה נציג לכם את כל הפרטים.

גילוח עור הפנים: כך תבצע את הגילוח בצורה נכונה (ובטוחה)

עור הפנים שלנו הוא עור רגיש מאוד, וקיימים הבדל מהותיים בין עור הפנים של גברים לבין עור הפנים של נשים. בשונה מגברים, אצל נשים אין צורך להשתמש בג'ל או קצף גילוח מכל סוג שהוא. אולם, אצל גברים לאור הופעת הזיפים והחספוס הטבעי של העור יש צורך להשתמש בקצף גילוח, כמו גם סכין גילוח איכותי. סכין גילוח מומלץ לגבר ניתן לרכוש באופן קל ופשוט, ובכך לבצע את פעולת הגילוח באופן נכון ובטיחותי. סכין איכותית היא זו שתעשה את ההבדל בין גילוח אשר מתבצע באופן יסודי ונקי, לעומת סכין אשר יכולה לגרום לחתכים ואפילו פצעונים אשר מופיעים זמן קצר לאחר הגילוח. מאחר ומדובר בפעולה בסיסית שכל גבר מבצע באופן יום יומי, הרכישה חייבת להתבצע רק לאחר קבלת המלצות ולאחר בחינה כי הסכין היא בעלת שלושה להבים לפחות, וזאת בכדי לכסות שטח נרחב של עור ובו בעת להפחית את מספר התנועות של הגילוח.

מדריך- איך לגלח את הפנים מבלי להיפצע

חמישה צעדים פשוטים לגילוח מדויק ונטול חתכים

הצעד הראשון בגילוח מתחיל בשטיפת המים. את עור הפנים שוטפים במים חמימים, במשך מספר דקות. שטיפת הפנים במים מאפשרת לך לקבל שני יתרונות: הסרה של תאי עור מתים וריכוך שיער הפנים. מומלץ שלא להשתמש בסבון פנים לפני הגילוח, וזאת בכדי להימנע מגירוי העור לפני פעולת הגילוח. בשלב השני יש להשתמש בג'ל או קצף גילוח, למשך כשתי דקות. הקצף מאפשר להכין את עור הפנים בצורה טובה יותר וכן מסייע למניעה של דלקות בעור, ולכן הוא חיוני לפני תחילת הגילוח. לאחר שסיימנו את השלבים הראשונים הגיע הזמן להתחיל בפעולת הגילוח: את הסכין מעבירים בעדינות על הזיפים, עם כיוון הצמיחה הטבעי. חשוב שלא ללחוץ חזק מדי עם הסכין על העור, ולנקות את הסכין משאריות של ג'ל או קצף כך שתוכל להסיר את השיער בצורה מדויקת ונכונה. סכין איכותית אשר לה לפחות שלושה להבים תאפשר לך לבצע את פעולת הגילוח באופן קל ופשוט, וזאת ללא מאמץ או קושי והכי חשוב – ללא פציעה של העור.

מה נדרש לעשות בסיום הגילוח?

את פעולת הגילוח מסיימים באמצעות מי קולון אשר מאפשרים להרגיע את העור. מומלץ שלא להיחשף לשמש לאחר הגילוח, ולכן לא לשכוח להשתמש בקרם הגנה ולהקפיד ולהחליף את הסכין אחת לתקופה, לצורך גילוח מושלם ונטול הפתעות בדמות חתכים.