5 טיפים חשובים לעובדים עצמאיים

מצד אחד עצמאיים מחזיקים בשלל יתרונות אך מצד שני עצמאיים נדרשים להיות הרבה יותר מסודרים, מאורגנים, מחושבים ובעלי משמעת עצמית, ועל כן אם גם אתם חושבים להיות עצמאיים, יש כמה דברים שעליכם לדעת מראש ויש כמה כלים שעליכם להכיר, כי העובדה שאתם עצמאיים אינה אומרת שאינכם יכולים לקבל עזרה חשובה מאנשי מקצוע או מתוכנות ייעודיות. נשמע מעניין? נשמע חשוב עבור כל מי שמבקש לצאת לדרך עצמאית!

  1. מערכת מקוונת להנהלת חשבונות

כידוע כל עצמאי צריך להתנהל באופן מסודר ועל כן טוב לדעת שכיום כבר אין צורך להיצמד לפנקסים, אלא ניתן להיעזר בחשבונית (או בקבלה) מקוונת – פעולה שחוסכת זמן רב (ונייר), משדרת מקצועיות ומסייעת בסוף השנה לעשות סדר. לצד כל זאת, אנו מבקשים לעדכן שכיום גם ניתן ליהנות מתוכנה ייעודית להנהלת חשבונות, תוכנה שבין היתר מפיקה מסמכים, דוחות ואפילו מסייעת להגיש הצעות מחיר, לעקוב אחר התנהלות של ספקים וכדומה. אי לכך אם מבקשים סיוע מהותי, הרמטי וזול – בררו אודות שימוש במערכת להנהלת חשבונות באינטרנט!

  1. הגדירו זמנים

לעומת שכיר, לעצמאי אין בוס על הראש, אך כן יש לו מול העיניים את המשכורת החודשית שבכול רגע נתון עשויה לשנות כיוון, ועל כן חשוב להיות מחויבים לעבודה. כיצד עושים זאת? הכרחי להגדיר שעות עבודה יומיות, או לחלופין סכום יומי שאותו מתחייבים להרוויח בשבוע. מסקנה? למרות שעצמאי נהנה מגמישות הרבה יותר גדולה, עליו להגדיר לעצמו גבולות הרבה יותר צרים.

  1. נצלו את השיווק הדיגיטלי

המדיה האינטרנטית עובדת שעות נוספות ולכם כעצמאיים נותר רק לנצל זאת. פה יש להבדיל בין עצמאי שמתחזק עסק גדול לבין עצמאי שמתחזק עסק קטן. כל עוד מדובר בעצמאי קטן, הרי שעבורו לא יהיה זה נכון לקדם אתר אינטרנטי (הוצאה יחסית גדולה), אך הוא כן צריך לבצע מגוון מהלכים פשוטים שיובילו לעוד לקוחות, ופה שיווק מושכל בפייסבוק (או בקבוצות רלוונטיות אחרות) בהחלט עשוי לסייע. מבקשים טיפים ממוקדים? הרשת מלאה בטיפים על איך לשווק עסקים בעולם הדיגיטלי!

  1. היו ערים ללקוחות רדומים

לכל עסק יש לקוחות רדומים, כאלו שכבר נהנו מהשירות אך טרם הפכו להיות לקוחות קבועים. ראוי להיות מודעים לקבוצה זו ופשוט לחזר אחריה באופן אלגנטי ולא מציק. כיצד? ניתן לשלוח לאותם לקוחות הזמנה לביקור באתר החדש, לאחל להם חג שמח בחגים, לעדכן אותם בשירותים החדשים וכדומה.

  1. ריבוע ללא פינות

על עצמאי לחשוב מחוץ לקופסא – לעצור ולבחון אפשרויות נוספות. כך למשל עצמאי צריך לשקול שיתופי פעולה עם עסקים אחרים, לחפש בנישה אחרת לקוחות, לחדד את מהות השירות, להעניק ללקוחות ערך מוסף וכדומה.

עמדת התרעננות

אז נכון שאין לעצמאי ימי מחלה ונכון שכיום עצמאי מחויב לעשות פנסיה, אך גם עומדים מולו שלל כלי עזר נהדרים. מסקנה? רק צריך לעצור, לרענן גישה ולנצל הזדמנויות בחוכמה.