חדר מלח: הבילוי המרגיע שגם יתרום לבריאות שלכם

אחד הטרנדים החמים של השנים האחרונות הוא ביקור בחדר מלח. למעשה, ברחבי הארץ פרוסים עשרות חדרי מלח שמאפשרים לציבור לקבל טיפול המבוסס על שימוש במלחים טבעיים. האם זה מתאים לכולם ומדוע מדובר בהזדמנות להעניק לעצמכם בילוי מרגיע ובעל אלמנט בריאותי? להלן הפרטים.

חדר מלח – ביקור בעל ערך מוסף מבחינה בריאותית

חדר מלח הוא חדר המדמה מערות מלח, והוא עשוי כולו ממלח טבעי,  שמיובא לרוב ממזרח אירופה. מדובר בשכבה של מלח יבש, ולכן ריכוז המלח גבוה מאוד, ובהתאם לכך גם רמת הניקיון של החדר. החדר עצמו מכיל יותר מ 98% של כלור ונתרן טבעי, ולכן הם מהווים דרך מצוינת לחיזוק המערכת החיסונית לצד סיוע להתמודדות עם מצבים רפואיים כמו גם מתוך מטרה להירגע ולהתפנק, ועל כן מדובר בבילוי מושלם ומיוחד בצורה בלתי רגילה. אולם, המטרה הראשונית של הגעה לחדר המלח נועד בכדי לסייע בטיפול בתסמינים רפואיים הכוללים בעיות בדרכי הנשימה כמו: אסתמה, אסתמה של העור, נזלת, ברונכיסטס, נזקי עישון, אלרגיות, בעיות באוזניים וכן שיעול וחרחור. בעבור ילדים, חדר מלח מהווה פתרון מצוין לצורך סיוע להתמודדות עם בעיות רפואיות, באופן טבעי. לרוב, מדובר בטיפול שמתבצע לפחות פעם אחת בשבוע למשך כשעה, מתוך מטרה לגרום לטיפול להיות אפקטיבי ויעיל. לאור העובדה כי מדובר בטיפול אלטרנטיבי מבוקש,  לכל הסניפים לחצו כאן בכדי לשריין את מקומכם ובהתאם לכך להעניק לעצמכם את ההזדמנות לשחרר את הגוף והנפש באופן טבעי.

מהם היתרונות של חדר מלח?

למלח יש תכונות טבעיות של ספיחת נוזלים, ולכן הוא מאפשר לספוח את הליחה שנמצאת בדרכי הנשימה והריאות. נוסף לכך, לחלקיקי המלח יש את האפשרות לחדור ולקטול את החיידקים שגרמו לדלקת, ועל כן מטופלים בקליניקה יכולים להחזיר את איכות החיים ובהתאם לכך לנשום באופן טוב יותר – ללא תופעות לוואי. מדובר באחד הטרנדים החמים של השנים האחרונות, וזאת בשל העובדה כי מדובר בחדר עם אווירה רגועה ונעימה שמתאימה הן לילדים והן למבוגרים.

חלק בלתי נפרד מתחום הרפואה האלטרנטיבית

תחום הרפואה האלטרנטיבית הולך ותופס תאוצה, מתוך הבנה של רבים כי לחץ, זיהום אוויר ורקע רפואי גורם לשלל בעיות רפואיות שמשפיעות באופן משמעותי על איכות החיים. הרפואה האלטרנטיבית מתמקדת בסיוע להתמודדות עם שלל בעיות רפואיות, כל זאת מבלי להפחית את השימוש בתרופות קונבנציונאליות אלא מתוך מטרה לתרום לחיזוק המערכת החיסונית ושחרור הליחה דרך ביקור בחדר מלח. מדובר בשעה של מנוחה שלה זקוקים רבים, ועל כן ניתן בהחלט לומר כי מדובר בהזדמנות מצוינת בעבורכם לספק לעצמכם טיפול אלטרנטיבי בעבור בעיות נשימה אך לא רק בשביל זה – אלא גם בשביל מנוחה אמיתית שבמסגרתה ניתן להתרווח על ספות מפנקות ולהיכנס לאווירה מיוחדת במינה, בזכות השהייה בתוך החדר.

בילוי משפחתי או זוגי בלתי נשכח

השהייה בחדר מלח מתאימה הן למבוגרים והן לילדים, ולכן ניתן בהחלט לנצל את ההזדמנות לטובת בילוי משפחתי או זוגי שמתבצע באופן אינטימי ובהתאמה אישית לצרכים שלכם. אם אתם מרגישים לא טוב, חלשים או אפילו סתם רוצים לקחת קצת זמן לעצמכם, בעלות כספית אטרקטיבית ועם שימת דגש על שימוש בחדר טיפולי שבו קיים מחצב טבעי שידוע גם בקהילה הרפואית כמחצב מחטא. לסיכום, אלפי ישראלים כבר ביקרו בחדר מלח ודיווחו על שביעות רצון גבוהה ביותר ואף על ביקורים חוזרים. אז מדוע שלא תעניקו גם לעצמכם בילוי מרגיע שגם תורם לבריאות שלכם?