מצורת היד ועד למידה: כל מה שצריך לדעת על בחירת טבעת

בשנה האחרונה אנו רואים שטרנד הטבעות חזר, ויותר נשים (וגם גברים) בוחרים לענוד מספר גבוה של טבעות על האצבעות. הטרנד שאומר "כמה שיותר – יותר טוב", מוביל רבות לבחור טבעות מגוונות ולענוד אותן על כל אצבע ואצבע, החל מהקמיצה עד הזרת ואפילו על האגודל. מלבד זאת, יש את מי שירצה להעניק טבעת אירוסין או נישואין, או תכשיט נוצץ לאירוע משמח – לכן חשוב לדעת כיצד בוחרים טבעות. אז איך עושים זאת באמת?

לפני הכול – כדאי להכיר סוגים שונים של טבעות

כאם תכנסו לאתרים של חנויות תכשירים תגדלו כי יש הרבה טבעות שאפשר לבחור מהן והן מעוצבות במגוון רחב של עיצובים. יש טבעות זהב לבן או זהב צהוב ואפילו כתום, יש טבעות כסף מצופות זהב, ואתם צריכים לבחור את החומר המתאים ביותר – גם מבחינת התקציב וגם מבחינת רגישות העור.

בכל הנוגע לעיצוב תוכלו למצוא טבעות עדינות עם גימור נקי ולא גס מידי כמו טבעות משובצות זירוקנים לאורכן, או טבעות טריו המכילות שלושה יהלומים או אבני חן יפות. יש טבעות עם יהלום אחד מרכזי הידוע כיהלום סוליטר שנפוץ בטבעות אירוסין, ורבות הנשים שיבחרו טבעת חוליות אופנתית, טבעת פפיון ושאר עיצובים מהממים! בכול מקרה, חשוב לבחור טבעת מזהב עשויה 14 קראט לפחות עם גימור איכותי ותעודת אחריות.

כעת מודדים את היקף האצבע

מידת הטבעת חשובה במיוחד כאשר בוחרים את התכשיט, לכן חשוב למדוד את היקף האצבע עליה מעוניינים לענוד את הטבעת. שיטת המדידות מעולה כאשר מבצעים רכישת תכשיטים באינטרנט. כדי לבחור בגודל הנכון כדאי לקחת טבעת קיימת ולשרטט את היקפה הפנימי על נייר. לאחר מכן יש למדוד את הקוטר של העיגול הפנימי במילימטרים. לאחר מכן יש לבחור לפי המידה שהתקבלה. ברוב החנויות תמצאו טבעת מידות מפורטת.

אם אין טבעות בתיבת התכשיטים אפשר למדוד את היקף האצבע באמצעות חוט או סרט. יש להקיף את האצבע עם חוט או סרט, לסמן את נקודת המפגש של העיגול שהסרט יצר ולמדוד במילימטרים את היקף האצבע. באמצעות התוצאה תוכלו לבחור גודל מתאים מהטבלה.

מצורת היד ועד למידה: כל מה שצריך לדעת על בחירת טבעת

התאמה לגוון העור

למרבה המזל לא כולנו נראים אותו דבר, ולא כל גווני העור של כולם דומים. בעולם היופי קיימות הגדרות לגווני עור שיכולות לספק התאמה נכונה יותר של תכשיטים. כך יש אנשים בעלי גוון עור בהיר שנחשב "קר". יש גוון עור "חם" שנחשב כהה יותר ושחום או שזוף, ויש צבע עור "ניטרלי" שאינו כהה מידי או בהיר מידי.

לגוון הקר כדאי להתאים תכשיטים מכסף או זהב לבן. לגוון הכהה כדאי לבחור תכשיטי זהב צהוב בשילוב אבני חן צבעוניות ולגוון ניטרלי אפשר להתאים טבעות בזהב צהוב, זהב לבן, טבעות מכסף וכאלה המשובצות במגוון רחב של אבני חן.

התאמה לחיי היום יום

כעת יש להתאים את הטבעות לחיי היום יום, משמע: אם החיים מלאים פעילויות כמו למשל אפייה או עבודה חקלאית, שחייה בבריכה או עבודה עם בעלי חיים – כדאי לשמור על הטבעות לאירועים מיוחדים ולבחור לשעות העבודה רק תכשיט אחד או שניים. בעבודות משרדיות או כאלה שקורות מול מחשב – אפשר לבחור יותר טבעות, אך כדאי לא להגזים כדי לא לשדר מראה לא מסודר או מבולגן מידי. עבור אירועים תוכלו "להשתולל" עם יותר תכשיטים.

התאימו את הטבעות שאתם בוחרים אל הסגנון האישי או לסגנון שמאפיין את מי שמקבלת את המתנה כמו אלגנטי, נועז, וינטג', בוהו שיק וכולי. כך תוכלו לבצע בחירה מושלמת!