אנרגיה מתחדשת: הכל על לוחות סולאריים בבתים פרטיים

אם יוצא לכם בשנים האחרונות לשמוע על יותר ויותר אנשים שמתקינים בביתם מערכת חשמלית סולארית, דעו שזה ממש לא במקרה. למעשה, מדובר בעניין כל כך פופולרי עד שנראה כי בשנים הקרובות אחוזים גדולים מעוד ממשקי הבית בישראל יעברו לייצר חשמל בעצמם וזוהי בשורה סביבתית עצומה. אם גם לכם יצא לחשוב אם מדובר במהלך שמתאים לכם ושקלתם לעשות זאת בעצמכם, אנו רוצים לעשות קצת סדר בדברים ולהסביר לכם בדיוק איך עובד וכיצד מתקינים את המערכת, איך אפשר לדעת אם גם אצלכם ניתן להתקין מערכת כזו ומהן בדיוק המשמעויות השונות שלה.

תהליך ההתקנה של לוחות סולאריים

איך זה בדיוק עובד? ובכן, על אף שזה עשוי להישמע מורכב, התקנת לוחות סולאריים היא פשוטה למדי ולרוב מדובר בתהליך קצר שמסתיים תוך מספר ימים לכל היותר. בסך הכל מדובר על התקנה של כמה לוחות על גג הבית לכיוון הרלוונטי, חיבורים למצבר נטען ולמערכת אספקת החשמל הביתית ומשם המערכת כבר מתחילה לעבוד לבד. המחיר של התקנה כזו כמובן משתנה בהתאם לגודל הבית וגודל המערכת שיש לבנות, ומדובר בדרך כלל על כמה עשרות אלפי שקלים. עם זאת חשוב מאד לזכור כי ההוצאה הזאת תחזיר את עצמה תוך מספר שנים של חיסכון בחשבון החשמל ואפילו מהר יותר במקרים של עודפי חשמל שניתן למכור לחברת החשמל.

אנרגיה מתחדשת: הכל על לוחות סולאריים בבתים פרטיים

האם גם אתם יכולים להתקין לוחות סולאריים?

זוהי ככל הנראה השאלה הנפוצה ביותר בעניין הזה והיא אכן שאלה חשובה ביותר. בגדול, חשוב להבין שההיתכנות להתקנת מערכת סולארית ביתית נקבעת על ידי כמה וכמה פרמטרים כאשר הראשון והחשוב ביותר בהם הוא גודל הגג, צורתו והכיוון אליו הוא פונה. בראש ובראשונה הגג צריך להיות גדול דיו על מנת שניתן יהיה להניח עליו מספיק לוחות בשביל ייצור חשמל שיספק את משק הבית. כמו כן הוא חייב להיות שטוח, שכן את הלוחות יש להתקין בזווית מסוימת כדי שקליטת האור תהיה מקסימלית לאורך כל שעות היום. מעבר לכך חשוב לוודא התאמה לתשתית החשמל בכל בית, כאשר בעניין הזה מרבית הבתים בישראל יתאימו. אם אתם רוצים לברר באופן ספציפי לגבי הבית שלכם, תוכלו למצוא ברחבי הרשת מחשבונים סולאריים רבים אליהם ניתן להזין נתונים ולהבין אם התקנה אכן תתאפשר במקרה שלכם.

חיסכון כספי אדיר

הסיבה העיקרית בגינה אנשים בוחרים להתקין מערכת סולארית ביתית, היא החיסכון הכספי המשמעותי. נסו לחשב במהירות כמה כסף אתם מוציאים על חשמל מדי שנה (ובאופן כללי, הרגלי הצריכה שלכם). כעת, חשבו על האפשרות שמעתה לא תצטרכו לשלם כלל את הסכום הזה. נשמע כמה הרבה מאד כסף שבוודאי תמצאו לו שימוש ראוי, נכון? ובכן, זה היתרון הגדול של המערכת ושווה לדעת שישנם לא מעט מקרים של ייצור עודף, בהם חברת החשמל תשמח לקנות מכם את החשמל וכך תוכלו לייצר הכנסה פסיבית קבועה מדי חודש.

צמצום הזיהום ושמירה על איכות הסביבה

ועם כל הכבוד לחיסכון הכספי שהוא משמעותי וחשוב בהחלט, הדבר הטוב ביותר במערכות הסולאריות זה שהן עוזרות הלכה למעשה לצמצום זיהום האוויר. כך, כאשר אתם בוחרים להתקין מערכת סולארית ביתית, אתם בעצם נותנים יד להגנה הסביבתית ועוזרים לעצמכם ולצאצאים שלכם לחיות בעולם נקי ובריא יותר.

בשורה התחתונה? אנו ממליצים לברר בהקדם אם התקנת מערכת סולארית היא אפשרית בעבורכם, שכן מדובר בצעד חכם שיחסוך לכם הרבה מאד כסף ושיש לו ערך חברתית עצום. זכרו שההשקעה הראשונית של ההתקנה, תחזיר את עצמה מהר מאד.