איך יודעים שמרפאת השיניים שלכם מקצועית?

בישראל פועלות אלפי מרפאות שיניים המציעות מגוון רחב של טיפולי שיניים. כיצד תוכלו לדעת כי המרפאה אותה בחרתם היא אכן מרפאה מקצועית ואמינה? אנחנו כאן עם כל הטיפים לצורך בחירה מושכלת ונכונה.

מרפאת שיניים מקצועית: כך תוכלו לדעת כי ביצעתם בחירה נכונה

כידוע, תחום רפואת השיניים נחשב לאחד התחומים הבולטים בעולם הרפואה, ולא בכדי. כל אדם זקוק לטיפול שיניים לפחות פעם בשנה, ואילו אחרים נדרשים להגיע לסדרה של טיפולים מורכבים. לאור הביקוש האדיר לשירות, לא פעם תהליך קבלת ההחלטה לגבי מרפאה גורר עוגמת נפש משמעותית בעקבות טיפול לקוי או חוסר שקיפות שמוביל להוצאה כספית שיכולה להגיע לאלפי שקלים. אם אתם מתלבטים לגבי בחירה של מרפאה, חשוב לשים את הדגש על מספר פרמטרים אשר באמצעותם תוכלו להיות בטוחים כי בחרתם במרפאה מקצועית ואמינה. תוכלו למצוא עוד מידע באתר הבא, וכן להתרשם מהטיפים אותם נציג לכם במדריך המיוחד שמרכז בעבורכם את מיטב הפרמטרים לצורך בחירה נכונה:

מומחיות

רופאי שיניים עוברים התמחות של בין שלוש לחמש שנים לצורך התמקצעות, מעבר לשש שנות הלימוד באקדמיה. שימו לב כי אם אתם בוחרים לדוגמה במרפאה שמתמחה בהשתלות שיניים, הרופא המטפל שלכם עבר התמחות ואף מחזיק בתעודה של רופא מומחה. רצוי להיכנס לאתר הרשמי של איגוד רופאי השיניים בישראל כדי לבחון את הרישיון של הרופא, ואת תחום המומחיות שלו.

חשוב לזכור כי ייתכן שתמצאו מומחים באזורים ספציפיים בארץ, ורמת המומחיות הגבוהה ושביעת הרצון של הלקוחות שלהם יצדיקו את הטרחה בהגעה אליהם. למשל, אם אתם תושבי הדרום אך אתם זקוקים לטיפול השתלת שיניים, ייתכן שתמצאו מומחה בתחום השתלת שיניים בירושלים או בעיר הקרובה לבירה, ותרצו להגיע לשם כדי לקבל את הטיפול הטוב ביותר.

איך יודעים שמרפאת השיניים שלכם מקצועית

המלצות

דרך המלצות של חברים, בני משפחה וכמובן מטופלים של המרפאה ניתן ללמוד לעומק על טיב השירות ורמת המומחיות של רופא השיניים אך גם של הצוות. חשוב להתייחס בכובד ראש גם להמלצות שליליות, וזאת מתוך מטרה כי תוכלו לעלות בזמן על ליקויים שיכולים להעיב על השירות אותו תקבלו.

אסתטיקה והיגיינה

הנראות של המרפאה מהווה פרמטר משמעותי מאוד לצורך קביעה האם מדובר במרפאה מקצועית. הסיבה לכך היא שמעבר להיבט האסתטי, ישנה חשיבות עצומה לעיקור של הציוד הרפואי לטובת שמירה על היגיינה ומניעת זיהומים. אל תתרשמו מהחזות של המרפאה אלא תשאלו את הצוות האם הם מעקרים את הציוד כמו גם מהם נהלי הניקיון, מתוך מטרה כי תוכלו לקבל טיפול ראוי המתבצע בסטנדרטים הגבוהים ביותר, החל מהשלב שבו אתם נכנסים למרפאה ומחכים ועד לקבלת הטיפול עצמו.

כימיה

כולנו יודעים שביקור במרפאת שיניים הוא לא תמיד חוויה נעימה וקסומה. על כן, חשוב לבחון את הכימיה אל מול הרופא כמו גם הצוות הרפואי. ככל שתרגישו בנוח יותר, כך תוכלו למקסם את החוויה שלכם ולהפוך אותה לנעימה עד כמה שניתן.

שקיפות

הצוות של המרפאה חייב להתנהל בשקיפות מלאה ולהסביר לעומק את משמעויות הטיפול כמו גם העלויות הנדרשות, כדי שהמטופל יוכל להסכים להן לפני תחילת הטיפול. לצערנו לא פעם מטופלים מגלים בדיעבד כי בעבור טיפול בסיסי הם נאלצו לשלם מאות שקלים, ועל כן דרך מצוינת להבין אם מדובר במרפאה מקצועית היא דרך השקיפות אשר צריכה להתבצע באופן קבוע ותוך שימת דגש על הבנה מלאה של התהליכים שמתבצעים לטובת בריאות החניכיים והשיניים.

ניסיון

ככל שמדובר במרפאה ותיקה ובעלת ניסיון, כך ניתן יהיה לומר כי מדובר במרפאה מקצועית שהצליחה ברבות השנים לספק שירות מקצועי המבוסס על ניסיון ארוך שנים בתחום רפואת השיניים. חשוב לשים לב שרופא השיניים לא מבצע טיפול שחורג מתחום הטיפול שלו, גם אם ניסיונו רב, ישנן ארבע טעויות שמקימות עילה לתביעה שרופא יכול לעשות, ועל כך צריך לפקוח עיניים.

זמינות

נושא זמינות תורים הוא נושא חשוב עליו יש להתעכב. לא פעם אנחנו נדרשים להגיע למרפאה לצורך טיפול דחוף, ועל כן שימו לב לגבי זמני הפעילות של המרפאה, כאשר חלק מהמרפאות מאפשרות למטופלים להגיע גם בשעות הלילה ללא צורך בתיאום תור מראש בעבור מקרים דחופים. נוסף לכך, עדיף שהמרפאה תהיה במקום סמוך למקום המגורים, כך שתוכלו להגיע במהירות לקבלת טיפול רפואי.

לסיכום, ישנם לא מעט גורמים שמשפיעים על שמה הטוב של המרפאה. הקפידו לבצע סקר שוק מקיף כמו גם לתאם פגישות ייעוץ ראשוניות עם מרפאות, מתוך מטרה כי תוכלו לבצע בחירה מושכלת בעבור מרפאת שיניים אשר תדע לספק לכם מענה מקיף הנעשה בסטנדרטים מקצועיים גבוהים ותוך שימת דגש על היכרות מעמיקה עם ההיסטוריה הרפואית והצעדים הנלווים אותם תצטרכו לבצע בכדי לשמור על חיוך מושלם לאורך שנים רבות.