הכנה מקצועית למבחן הגורלי: הכול על קורס פסיכומטרי אונליין

אם גם אתם שואפים להגיע למקצועות הנחשקים ביותר באקדמיה כמו מקצועות ההנדסה למיניהם, רפואה, עבודה סוציאלית, משפטים ועוד, אתם כבר בטח יודעים שהדרך שלכם לשם עוברת במבחן הפסיכומטרי, המבחן שהציון שלו הוא המפתח לכניסה לתארים השונים. כמובן שכדי להצליח במבחן חייבים ללמוד עליו ועד השנים האחרונות האפשרות המקובלת הייתה של קורסים פרונטליים. היום נראה כי ישנה אופציה חדשה ולא רעה בכלל – קורסי אונליין, והנה כל מה שאתם צריכים לדעת על האופציה הזו.

 

 

מהו קורס פסיכומטרי אונליין?

האפשרות הנוחה הזו הגיעה לעולם בתקופת הקורונה שלימדה אותנו שיש הרבה מאד דברים שאפשר לעשות מהבית ושממש לא חייבים לעשות כל דבר באופן פרונטלי. בקורס פסיכומטרי אונליין כל השיעורים מוקלטים ואפשר לחזור בקלות לכל חלק בשיעור. את השיעורים אפשר לעבור כמובן מהבית או מכל מקום אחר ואין צורך לבזבז זמן על נסיעות וחיפוש חנייה. כמובן שגם אין הסחות דעת מסביב ואפשר ללמוד בשקט בסביבה הכי סטרילית ונוחה עבורנו – הבית שלנו. אם אתם עדיין מתלבטים איך ללמוד למבחן, תוכלו למצוא מידע מלא על קורסי האונליין בקישור ושווה בהחלט להכיר יותר לעומק את היתרונות הרבים של האופציה הזו.

מה לומדים בקורס פסיכומטרי?

קורס פסיכומטרי הוא קורס שמטרתו להכשיר את התלמידים לקראת שלושת נושאי הבחינה – כמותי, מילולי ואנגלית. בואו נגע בכמה מילים בכל אחד מהם:

  • כמותי: הפרקים הכמותיים דורשים מאיתנו לבצע חישובים פשוטים יחסית, אך כאלו שיהיה עלינו לבצע בתוך זמן קצר ביותר. במהלך הקורס לומדים טכניקות מהירות לחישוב, חוזרים על עקרונות מתמטיים בסיסיים ובעיקר לומדים איך לנהל את הזמן בצורה נכונה ככה שנספיק לענות על כמה שיותר שאלות.
  • מילולי: הפרקים המילוליים הם בעצם סוג של אתגרים וחידות בשפה העברית וכן תרגילים של היגיון השימוש בשפה והמשמעויות שלה. במהלך הקורס לומדים בדיוק איך לגשת לשאלות מהסוג הזה, רוכשים טכניקות שונות לניתוח ופתרון של אתגרים ומחדדים את כישורי הבנת הנקרא.
  • אנגלית: הפרקים באנגלית כוללים בעיקר טקסטים לקריאה ולאחר מכן שאלות הקשורות באותם הטקסטים. אנגלית היא מהשפות המדוברות בעולם, והמדוברת ביותר בעולם המחקר האקדמי. במהלך הקורס מתרגלים את יכולות הקריאה, מרחיבים את אוצר המילים וכן לומדים איך למצוא תשובות לשאלות באופן מהיר דרך הטקסט גם ללא קריאה מלאה שלו.

איך לבחור קורס פסיכומטרי?

הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את קורס הפסיכומטרי שהכי מתאים לכם:

  • השוואת מחירים: קורסי פסיכומטרי הם בדרך כלל לא דבר זול. חשוב מאד להשוות מחירים ולהבין בדיוק מה אתם מקבלים בכל קורס וכך תוכלו לעשות את הבחירה הטובה ביותר עבורכם. אגב – קורסי האונליין הם הזולים ביותר באופן טבעי וגם אלו שבהם תקבלו לא פחות ממה שמקבלים בקורס פרונטלי ואפילו יותר.
  • גודל הכיתה: אחד הפרמטרים שחשוב ביותר לבדוק, במיוחד למי שיודע שהוא צריך שקט ואינטימיות כדי להתרכז וללמוד. ברוב הקורסים מדובר בכיתות של 20-25 תלמידים ואם רוצים קבוצות קטנות יותר אז צריך לחפש במיוחד או פשוט ללכת על קורס פסיכומטרי אונליין.
  • חומרי הלימוד: חשוב להבין בדיוק אילו חומרי לימוד אתם מקבלים בכל קורס. ספרי לימוד ותרגול זה הדבר הבסיסי, אך מומלץ לכוון גם לקורסים עם מערכת לימוד ממוחשבת מתקדמת המאפשרת תרגולים ומבחנים אונליין.
  • מיקום: שימו לב שאתם בוחרים בקורס במיקום נוח ונגיש כי לא תמיד קל למצוא כאלו. שוב – במידה ומדובר בקורס אונליין אז אין את הבעיה הזו ואפשר פשוט ללמוד מכל מקום שרוצים. והכי חשוב – שיהיה הרבה בהצלחה!

לסיכום

כדי ללמוד בתארים נחשבים ולהגיע למשרות הכי שוות בשוק, ציון גבוה במבחן פסיכומטרי עשוי לעזור לכם. קורס פסיכומטרי הוא דרך מצוינת לשפר את ההישגים שלכם במבחן. בהצלחה!