העידן המודרני: כל הדרכים להאזין לרדיו

לפני כחמש עשרה שנה בערך, מומחים רבים מעולם התקשורת ניבאו שהרדיו הוא מדיום תקשורתי שהולך למות ולחלוף מן העולם. כשמסתכלים על ההתפתחות של הטלוויזיה, שירותי הסטרימינג והטלפונים החכמים, זה לגמרי יכול להישמע הגיוני, רק שבפועל אנחנו רואים שקרה דבר הפוך לגמרי. יותר ויותר צעירים החלו לצרוך תכנים שונים דרך הרדיו ולא הסתפקו רק בתחנות הקלאסיות והישנות. בעקבות כך קמו הרבה מאד ערוצים ותחנות אינטרנטיות לצד מאות פודקאסטים איכותיים בנושאים מגוונים המאפשרים לצרוך תכנים ללא המאמץ הוויזואלי, כאשר ניתן לעסוק בדברים אחרים לצד האזנה. מתוך תמונת המצב הזו, זה אך הגיוני שהיום יש כבר דרכים מגוונות ושונות להאזין לרדיו וזה ממש לא חייב להיות רק ברכב (למרות שזאת דרך נפלאה בפני עצמה). הנה כמה דרכים כאלה שאתם פשוט חייבים להכיר.

האזנה דרך האינטרנט

בראש ובראשונה חייבים להזכיר את הדרך הנוחה והטובה ביותר להאזין לרדיו כיום – האינטרנט. ברחבי הרשת תוכלו למצוא אתרים רבים בהם תוכלו להאזין לכל התחנות הגדולות והמוכרות ובאתרים המוצלחים ביותר, תוכלו גם להנות משידורים חיים של תחנות מקומיות. רדיו הד למשל הוא אתר מצוין בו תוכלו להאזין בקלות לכל תחנה שרק תרצו מהתחנות הגדולות כמו גלגלצ, אקו 99 FM, רדיוס 100 FM, רדיו תל אביב וכן הלאה, וגם לתחנות מקומיות וקטנות יותר כמו קול חי, קול יזרעאל, Love Radio המשדר שירי אהבה 24/7, רדיו ארץ וכן הלאה.

העידן המודרני: כל הדרכים להאזין לרדיו

טלפון חכם

הטלפון החכם שלנו הוא כבר מזמן כלי חשוב שמאפשר לנו נוחות וגישה חופשית למדיה וככזה הוא בהחלט מתאים להאזנה לרדיו. דרך הטלפון הנייד תוכלו להיכנס לאתרי האינטרנט עליהם דיברנו ולהאזין לתכנים משם באופן ישיר ויש אפשרות גם להוריד אפליקציות רדיו חכמות, בהם תוכלו למצוא כמובן את כל התחנות השונות ואפילו תוכניות מוקלטות ופודקאסטים. היתרון אגב של האזנה לרדיו דרך הנייד ובאופן כללי האזנה לרדיו באינטרנט, הוא שאתם לא תלויים בקליטת הרדיו לצורך העניין. כך למעשה אתם יכולים לנסוע ברכב במקומות ללא קליטת רדיו, לחבר את הנייד למערכת השמע דרך בלוטוס' או כבל AUX ופשוט להאזין לכל תחנת רדיו או תוכן שמעניין אתכם.

דרך הטלוויזיה

עוד אפשרות פשוטה ונוחה להאזנה לרדיו היא הטלוויזיה שיש לכולנו בבית. ראשית חשוב לציין את חברות הכבלים, הלווין והטלוויזיה באינטרנט, שכמעט כולן מאפשרות גישה חופשית להאזנה לכל תחנות הרדיו. יותר מכך, חלק מהחברות השונות כבר מאפשרות האזנה לפודקאסטים שונים ומובילים לצד האזנה לתחנות רדיו חיות. אם אתם לא מחוברים לאחת מחברות הטלוויזיה, תוכלו להתחבר לאינטרנט בקלות אם יש לכם טלוויזיה חכמה ופשוט לגלוש באתרי האינטרנט כמו רדיו הד או להוריד אפליקציות האזנה לרדיו. היתרון הגדול כאן הוא שתוכלו להאזין בכיף בזמן שאתם עושים דברים אחרים כמו לבשל או לשטוף את הבית.

בדרך הישנה והטובה

נכון, יש הרבה מאד דרכים להאזין לרדיו וזה בהחלט כיף שיש לנו גישה חופשית לכל התחנות שאנחנו אוהבים ובעיקר לתכנים מוקלטים שאנחנו יכולים לבחור בהם לפי המצב רוח. יחד עם זאת, חייבים להודות שיש משהו מאד רומנטי ונוסטלגי בהאזנה לרדיו בדרך הישנה. מיעוט התחנות באזורים מאותגרי קליטה שמחייבים אותנו להיפתח לסגנונות חדשים, השיר שאנחנו ממש אוהבים ופשוט מפתיעה אותנו באמצע הנסיעה והחיפוש האנלוגי הישן – פעולה מיוחדת שיש בה קסם בלי שום ספק.

לסיכום – נראה שיש לא מעט אופציות להאזנה לרדיו וכל מה שאתם צריכים עכשיו זה לבחור את הדרך הנוחה ופשוט להנות!