הוצאת ויזה להודו: כל מה שצריך לדעת על התהליך

מתכננים לטוס להודו? ובכן אין ספק שזו החלטה נהדרת, משום שלהודו יש לא מעט מה להציע לכם, החל מנופים מרהיבים, טראקים מאתגרים ושלל יעדים קסומים, אתניים ומיוחדים. טיול להודו חייב להיות מתוכנן בקפידה (למרות שבהחלט יש מקום לספונטניות), ולצד תכנון המסלול, יש לדאוג גם לפן הבירוקרטי. ובכן, חשוב לדעת שכדי להיכנס להודו עליכם להנפיק וויזה מבעוד מועד, ועל כך נפרט במאמר שלפניכם.

סוגי וויזות

יש 3 סוגי ויזות, כך שחשוב להגיש בקשה לוויזה האידיאלית ביותר בעבורכם.

  1. ויזה אלקטרונית. תוכלו להוציא ויזה אלקטרונית לפרק הזמן הנחוץ לכם, בין אם מדובר בחודש, שנה או חמש שנים. הוויזה מאפשרת מספר כניסות לתוך המדינה. חשוב לציין כי הכניסה הראשונה למדינה חייבת להיעשות באופן ימי או אווירי (לא יבשתי). מלבד זאת יש לציין שאת הוויזה האלקטרונית לא ניתן להאריך, לכן אם אתם מתכננים להנפיק ויזה כזו – הקפידו על מועד סיום הוויזה והתאמתו למשך הביקור שלכם.
  2. ויזה לתיירים. ויזה זו רלוונטית לתיירים שמבקשים לטייל בהודו למשך חצי שנה עד שנה. אפשר להשתמש בוויזת תייר גם עבור מספר כניסות למדינה, אבל חשוב מאוד שתציינו את זה במעמד הגשת הבקשה.
  3. ויזת מעבר. הוויזה מיועדת לאנשי עסקים או תיירים שמבקשים להיכנס להודו לצורך מעבר (כמו טיסות קונקשיין וכו'). היא רלוונטית ל72 שעות בלבד, ותצטרכו להגיע אל הודו לא מאוחר מ15 יום, מיום הנפקת הוויזה.

פה נעצור לציין כי לצורך הוצאת ויזה להודו, יש לפנות לגורם מקצועי, משום שאת הטפסים יש להגיש לממשלת הודו בזמן. כמו כן, את התהליך ניתן לבצע באופן מקוון (בין אם תבחרו לעשות זאת באופן עצמאי ובין אם להיעזר בחברות ישראליות), ואינו אינו כרוך בזמן המתנה ממושך (72 שעות לכל היותר).

יתרה מזאת, אם יש לכם דרכון זר, כדאי לברר מה כולל תהליך הוצאת הוויזה בעבורכם, משום שישנם דרכונים שעבורם הוויזה היא חינמית כמו דרכון ארגנטינאי, דרכון אורוגוואי וכו'. כמו כן, יש דרכונים שעבורם הוויזה תהא במחיר מופחת, לכן חשוב לברר זאת מבעוד מועד. אגב, אזרחות אירופאית אינה מקנה הטבות או הנחות בכניסה להודו, וייתכן שתעדיפו להשתמש בדרכון הישראלי שלכם (עם זאת, חשוב לברר זאת מראש ולהתייעץ עם אנשי מקצוע).

הוצאת ויזה להודו: כל מה שצריך לדעת על התהליך

דרכון חדש – וויזה חדשה?

חשוב לדעת שאם הנפקתם דרכון חדש, עליכם להוציא גם ויזה חדשה (כן, גם היא עדיין בתוקף). אל תקלו ראש בנושא, משום שאתם עשויים למצוא את עצמכם מחוץ לגבולות המדינה. זה רלוונטי בעיקר עבור וויזה אלקטרונית. אם יש לכם וויזת תייר – בררו מראש אם ניתן להגיע גם הדרכון הישן לשדה התעופה, יכול מאוד להיות שזה כן יתאפשר.

מה לגבי המחיר?

ובכן מחיר הוצאת ויזה להודו עומד כיום על סכום של כ430 ₪ לשנה (בישראל). כאמור, אם יש לכם דרכונים זרים, בררו אם מגיעה לכם וויזה בהנחה או ללא עלות.

שנסכם?

הודו מושכת אליה שלל תירים מכל הארץ והעולם, משום שהיא מספקת נופים מרהיבים, אטרקציות חווייתיות ושלל חוויות שלא ניתן לחוות באף מדינה אחרת. שימו לב, שנכון לכתיבת שורות אלו (פברואר 2021), לא ניתן להגיע אל הודו בשל התפרצות נגיף קורונה. לכן, מוטב לברר מבעוד מועד אם הכניסה להודו מותרת, ורק אז לפצוח בתהליך הוצאת הוויזה ותכנון מסלול הטיול.

חופשה נעימה!