איך להתקין אנטי וירוס למחשב?

מכירים את האנטי וירוס המלווה אותנו מזה שנים, מאז שהמחשב הביתיים נכנסו אל חיינו בסערה? מצוין, אז חשוב מאד שתדעו שעדיין מדובר בתוכנה מהחשובות ביותר ואולי החשובה שאתם צריכים על המחשב שלכם. למה? כי רק אנטי וירוס טוב יכול להגן עלינו מפני תוכנות זדוניות, להזהיר אותנו כשנכנסנו בטעות לאתרים שאינם בטוחים ולדווח לנו בזמן אמת על קבצים נגועים שנמצאים במחשב שלנו. בלי תוכנת אנטי וירוס טובה, אנחנו חשופים לוירוסים שעלולים לגרום לפגיעות של ממש במחשב שלנו, לפריצות של האקרים ולגנבת מידע וצרות רבות שיבואו בצרורות. אז קודם כל, אם עדיין אין לכם תוכנת אנטי-וירוס, כדאי שתתארגנו על אחת ומהר. והאם אתם יודעים איך להתקין אותה כראוי? אתם אולי חושבים שכן אבל רוב הסיכויים שלא. אז הנה מדריך שיעשה לכם סדר אחת ולתמיד ומסביר כיצד להתקין אנטי וירוס על המחשב.

קודם כל לבחור בתוכנה טובה

רגע לפני שנדבר על מה שצריך לשים לב אליו בהתקנה, חשוב כמובן לבחור בתוכנת אנטי וירוס טובה ואיכותית. ישנן תוכנות בתשלום ותוכנות חינמיות שעושות עבודה לא רעה כלל, אך יש לבחור לפי הצרכים והשימוש ולא בגלל המחיר. בהשוואה באתר Safety detectives תוכלו ללמוד על ההבדלים בין תוכנות האנטי וירוס השונות ולהבין איזה תוכנה תשרת אתכם בצורה הטובה ביותר. בחרו תוכנה לפי דפוסי השימוש. אם אתם שומרים מידע רגיש מהעבודה על המחשב למשל, מומלץ לבחור בתוכנה חזקה ויעילה ככל הניתן. מנגד, אם משתמשים במחשב לצרכים בסיסיים יש סיכוי כי תוכנה פשוטה יותר תספיק. חשוב לזכור כי רוב המחשבים הביתיים כיום מכילים מידע רגיש כמו סיסמאות לאתרים שונים ובין היתר לחשבונות הבנק, אל תקלו ראש.

לדאוג למספיק מקום על המחשב

כעת, הגענו לשלב ההתקנה. תוכנות האנטי וירוס המוצלחות והיעילות ביותר הן כמעט תמיד גם אלו ששוקלות הכי הרבה. על כן, חשוב לפנות מבעוד מקום בדיסק הקשיח לפני ההתקנה. במידה ולא תעשו זאת, רוב הסיכויים שלא תצליחו כלל להתקין את האנטי וירוס או שכן תצליחו אך הוא לא יפעל כשורה. אגב, אם אין לכם מספיק מקום זה בהחלט נורה אדומה וכדאי שתפנו ותנקו שטויות שנמצאות על המחשב. אם יש עליו דברים חשובים אפשר בהחלט לרכוש כונן נייד או לשמור את המידע באתרי אחסון שונים.

להבין מהי ההגנה שלכם בדיוק ולהגדיר הגדרות

כעת, לאחר שהתקנתם את התוכנה, בדקו מה ההגנה שהיא מספקת לכם. בחלק מהתוכנות החינמיות, פיצ'רים מסוימים הם בתשלום ומומלץ לרכוש אותם אם אתם נזקקים להם. כמו כן בדקו לעומק את ההגדרות של חומת האש ודאגו שהתוכנה בודקת באופן אוטומטי מסמכים וקבצים שהורדתם למחשב ושלפני התקנה של תוכנה חדשה, היא מתריעה בפניכם על מקורה ושואלת אם תהיו מעוניינים להתקדם עם ההתקנה.