פעילות ספורט לילדים בבית

תקועים בבית עם הילדים בעקבות נגיף הקורונה? זה בדיוק הזמן להרים את עצמכם ואת הילדים ולבצע יחדיו פעילות ספורטיבית. מהן הפעילויות המומלצות? להלן הפרטים.

פעילות ספורט לילדים בבית: דרך מצוינת להעביר את תקופת הסגר

הסגר הכפוי בעקבות נגיף הקורונה הוביל למצב שבו עשרות אלפי בתי אב בישראל תקועים בבית, ללא יכולת לצאת. אם לפני הסגר ניתן היה לבצע פעילות ספורטיבית בשטחים פתוחים, כיום משרד הבריאות אוסר על יציאה מהבית לטווחים רחוקים, ולכן הורים ברחבי הארץ חווים קשיים משמעותיים ביצירת תעסוקה לילדים, בייחוד כאשר מדובר בילדים קטנים. כדי לפתח חוסן נפשי ובהתאם לכך לעבור את התקופה על הצד הטוב ביותר, ניתן לקיים ביחד עם הילדים פעילות משותפת ואנרגטית במיוחד.  קפיצה בטרמפולינה מהווה אימון מומלץ, בעיקר בשל העובדה כי מדובר במתקן שמשלב גם פעילות ספורטיבית (קפיצה) וגם הוצאת אנרגיה. מדובר רק באימון אחד מיני רבים, ולכן לרגל התקופה ריכזנו את מיטב פעילויות הספורט אשר יאפשרו לכם ולילדים להוציא אנרגיה מבורכת – בין כתלי הבית.

אימון משקולות באמצעות בקבוקי מים

באמצעות בקבוקי מים ניתן לבצע פעילות ספורטיבית מהנה במיוחד, כמו גם אפקטיבית. חשוב לזכור כי סף הסבלנות של הילדים הוא קצר מאוד, ולכן ניתן לבנות באמצעות בקבוקי מים מסלול מכשולים מאתגר במיוחד. בנוסף, ניתן להשתמש בבקבוקי המים כמשקולות – בזמן כפיפת בטן להרים את הבקבוק, ובכך ליצור התנגדות.

זריקת כדור כנגד הקיר

סקווט הוא תרגיל חיטוב נהדר, גם בעבור מבוגרים ובוודאי בעבור ילדים. קחו כדורים שיש אצלכם בבית וזרקו אותם כנגד הקיר, וכאשר תופסים את הכדור יורדים בכריעה. ניתן לשלב גם תרגיל שבו הילדים מחזיקים את הכדור ומכופפים בכל פעם שהכדור מגיע.

מסיבת ריקודים

לא חייבים להשתמש באביזרים כדי לבצע פעילות גופנית בתוך הבית. כל שאתם צריכים לעשות הוא להיכנס ליוטיוב, לבחור פלייליסט אנרגטי במיוחד ולהתחיל לרקוד ביחד עם הילדים. הקפיצות של הילדים בזמן הריקוד מאפשרות להוציא לא מעט אנרגיה, ובשבילכם ההורים – לשרוף קלוריות.

פעילות ספורטיבית באמצעות צבעי גואש

יש לכם צבעי גואש בבית? זה הזמן להשתמש בצבעים לצורך קיום פעילות ספורטיבית מהנה במיוחד. ניתן לבקש מהילדים לצבוע את הילדים ואת כפות הרגליים בצבע, וללכת על בריסטול נייר – ממש כאילו מדובר במסלול מכשולים אשר בסופו המנצח (שיגיע מהר לנקודה) יזכה בפרס. מדובר בפעילות כיפית שילדים מאוד אוהבים, בייחוד בשל הפעלת האיזון הנדרשת לצורך מעבר בין הבריסטולים.

סרטוני הדרכה ביתיים

בספריית ה VOD כמו גם ביוטיוב ניתן לצפות במגוון רחב של פעילות ספורטיביות המותאמות לילדים, באמצעות הדרכה אישית של מאמני כושר מובילים. המאמנים מציגים מגוון תרגילים בהתאם לגיל של הילדים ולרמת קושי משתנה, ולכן מומלץ לנצל את הפלטפורמות הדיגיטליות לצורך הוצאת אנרגיה ופעילות ספורט.