ספרי קודש: סדרות הספרים המבוקשות ביותר

כל מי שבחר להעמיק את הידע ולהכיר את עולם החכמה היהודית, מגלה מהר מאד כי מדובר על מקורות עשירים ביותר וכמויות אדירות של ידע והגות מרתקת ומעניינת. כיום, ניתן למצוא ספרים ישנים עם פניני חכמה של מיטב ההוגים של ימים עברו, לצד כתבים חדשים יותר עם חכמה לא פחותה של הוגים מעניינים ומרתקים בני דורינו כדוגמת הרב עובדיה יוסף, הלוא הוא המר"ן הגדול. אם כבר התחלתם להעמיק וללמוד, או שאתם רוצים לעשות את זה בנקודה מסוימת בעתיד, אתם בהחלט חייבים להכיר את סדרות הספרים המבוקשות ביותר, ואנו רוצים להכיר לכם כמה מהן. אגב, את כל הדברים שנביא כאן בפניכם כעת, תוכלו לרכוש בקלות אונליין במהדורות חדשות ומהודרות, כולל משלוח עד הבית במחירים ממש נוחים ומשתלמים ולפעמים אפילו בחינם.

ספרי חסידות

תוכלו לראות שסוג הספרים הזה הוא למעשה דברי חכמה והגות של החסידויות הגדולות והמוכרות בארץ ובעולם כמו חסידות חב"ד, חסידות גור וכן הלאה. הנה כמה דוגמאות לספרים שאפשר למצוא:

  • תניא – באיור התניא של הרב שטיינזלץ זצ"ל, תשעה כרכים: הוצאה מחודשת ומאירת עיניים של ספר התניא. כוללת את שלושת הכרכים החדשים אגרות הקודש ב' ו-ג' וקונטרס אחרון.
  • ספר רבי צדוק מלובלין – שמונה כרכים: האדמו"ר הגדול שהיה בקיא לעומק בתורה ולמד בכל יום מסכת אחת לעומק מהבוקר ועוד לאחר מכן. כתב עשרות ספרים וכתבים חשובים בארוך הספרים היהודי.

משנה ומשניות

קובץ הלכתי מקיף מסודר על פי נושאים המסכם את ההלכה כפי שהתפתחה בבתי המדרש התנאיים מסוף המאה הראשונה ועד לתחילת המאה השלישית. הנה כמה דוגמאות לספרים וסדרות:

  • מסכת אבות מהדורת מתיבתא – שישה כרכים: פירושים מעניינים למסכת אבות. ריכוז של כל המפרשים שבמשנה ובגמרא. מהדורה מחודשת עם הרבה מאד תיקונים ועדכונים.
  • משנה עם פירוש הרמב"ם – שלושה כרכים: הפירוש המקיף של המשנה של הרמב"ם, גדול ההוגים היהודיים של כל הזמנים. תרגום על פי כתב היד המקורי מערבית בתוספות מקורות והערות מאת הרב יוסף קאפח.

ספרי יסוד לבית היהודי

אלו ספרים שכל אדם יהודי מאמין צריך להכיר, וכאלו שבהחלט חשוב שיהיו בכל בית יהודי מסורתי. הנה כמה דוגמאות:

  • סט שוטנשטיין קטן בינוני: מהודרה מבוארת של התרגום הבבלי שיצאה לאור על ידי ארטסרקול. כל הכתוב הוא לצד צילום דף הגמרא המסורתי של ש"ס וילנא כולל פירושי רש"י ותוספות.
  • מקור חיים השלם – חמישה כרכים: מהודרה מחודשת עם הלכה פסוקה על יסודות הלכתיים. הסברים וביאורים ממקורות רבותינו. ספר שזכה בפרס ישראל לספרות תורנית.

מדרשים ואגדות חז"ל

עוד חלק בלתי נפרד בעולם הספרות היהודי העתיק הוא מדרשי האגדה ואגדות חז"ל, מהם ניתן ללמוד הרבה מאד. הנה כמה דוגמאות לסדרות שכדאי להכיר:

  • מדרש רבה המבואר – 17 כרכים: ספרי עזר יעילים ביותר ללימוד דרש באופן פשוט ונוח.
  • ילקוט שמעוני – עשרה כרכים בהוצאת המאור: פרויקט גדול ומיוחד של אחד המכונים המובילים. מדרשו של רבי שמעון הדרשן על התורה, בתוספת פירוש זית רענן של גדול הפוסקים המגן אברהם. מהדורה מעודכנת, ברורה ונעימה לקריאה.

סיכום

לסיכום הדברים – אלו הן על קצה המזלג כמה דוגמאות לסדרות ספרים וספרים בארון הספרים היהודי שחשוב להכיר. אנו רוצים להזכיר שאם אתם מחפשים את הספרים הללו וספרים נוספים, תוכלו לרכוש אותם אונליין דרך אתר אוצר ספרים במחירים משתלמים, כולל משלוחים מהירים ונוחים שיגיעו עד אליכם.