מסייעים לילדים ונוער מתמודדי נפש: הגיע הזמן שתכירו את פועלה של עמותת לב ונפש

הילד שלכם הוא מתמודד נפש או בעל צרכים מיוחדים? אתם חייבים להכיר את עמותת "לב ונפש". העמותה מציעה מגוון פעילויות לילדים בעלי צרכים מיוחדים ומתמודדי נפש, ובנוסף מעניקה כלים למשפחותיהם להתמודד עם הקשיים הרבים שילדיהם חווים. מתמודדי נפש בכלל, וילדים בפרט מתמודדים עם חיים מורכבים ומלאי קשיים, גם מבחינה בריאותית וגם מבחינה נפשית וחברתית. אז הנה כל מה שכדאי לדעת על עמותת "לב ונפש".

מתן עזרה לילדים עם צרכים מיוחדים

כל מהותה של עמותת לב ונפש היא סיוע לילדים ונוער המתמודדים עם בעיות נפשיות וצרכים מיוחדים, במגוון דרכים – למשל: מועדונית לילד המיוחד, סדנאות חוגים, יצירה והפעלה ועוד.. בשורה התחתונה, כל מה שילד בעלי צרכים מיוחדים צריך זה להרגיש "כמו כולם", וזה מה שהעמותה מעניקה לאותם ילדים – היא מפגישה אותם עם ילדים נוספים במסגרת הפעילויות, ובהכרות הזו מתרחש קסם. הם מתחברים לילדים נוספים, יוצרים קשרים וחברויות, מה שמכניס להם קרן אור לחיים – להרגיש שהנה, הם לא לבד בעולם ושיש ילדים נוספים שמבינים ומזדהים איתם. במסגרת החוגים והסדנאות של העמותה הילדים יכולים ליצור אומנות, יצירה, ספורט, ומוזיקה. מי שמעביר את הסדנאות הללו זה קבוצת מתנדבים המבקרים במחלקות השונות של בריאות הנפש בבתי החולים, ומסייעות הן לילד והן למשפחתו בכל מה שהם זקוקים.

 

 

סיוע למשפחות הילדים

העמותה תומכת במשפחות של הילדים המתמודדים עם צרכים מיוחדים, וזאת באמצעות קווי חירום ומוקדי ייעוץ, שמסייעים למשפחות ברגעים בהן הן מתמודדות עם משברים של ילדיהם – המתנדבים של המוקד יסייעו להן להתמודד עם אותן סיטואציות מורכבות, ויעברו את זה יחד איתם. בנוסף, קווי החירום מיועדים גם ילדים ולבני הנוער, בעתות שהם זקוקים לעזרה.

כמו כן, מחלות נפש עשויות להתפרץ אצל ילדים בפתאומיות גמורה, האבחון של המחלה ואופן הטיפול בה הוא מאבק יומיומי מול הילד – לכן העמותה מסייעת גם בפן הזה. חברי עמותת לב ונפש נפגשים עם המשפחות ועם הצוות הרפואי כדי להבין את המצב הספציפי של אותו ילד, ובכך הם מזהים את החולשות והחוזקות של כל ילד, ומסייעים למשפחות להתמודד ברמה היומיומית.

פעילויות מיוחדות של העמותה

במהלך השנה, העמותה יוצאת בפעילויות במגוון רחב של פעילויות במטרה לשמח את הילדים ובני הנוער. להלן פעילויות לדוגמא של העמותה:

  • "חורף חם" – לעמותה פעילות חורף עשירה ומגוונת שמטרתה לחמם את הלב של הילדים. במהלך תקופה זו, העמותה יוצאת יחד עם הילדים ומשפחותיהם למחנה הבראה, כדי להעניק להם את ההזדמנות להתרענן מקשיי היומיום. מחנות אלו תורמות רבות לגיבוש המשפחה, ומחזקים את הקשרים בין ההורים לילדים. בנוסף, במהלך החורף העמותה מקיימת מספר רחב של פעילויות, כגון: הצגות, מופעים, פעילויות יצירה והפתעות נוספות.
  • מחנה הקיץ של לב ונפש – מחנה הקיץ של העמותה נמשך שלושה ימים, והוא מיועד לילדים ולהורים. המחנה מעניק לילדים ולהורים פסק זמן מהשגרה השוחקת. צוות המתנדבים של העמותה, בשיתוף צוות רפואי, עובדת סוציאלית ואחות מוסמכת שמלווים את הילדים במהלך מחנה הקיץ הנפלא.
  • יום אימהות – העמותה מעניקה פעילויות נפלאה לאימהות בלבד. צריך לזכור שאותן אימהות מטפלות בילדיהן סביב השעון, וגם הן חייבות מנוחה ופינוק. במסגרת היום הזה האימהות נהנות בטיפולי ספא, רוגע ושלווה, הרצאות העצמה ועוד.

בשורה התחתונה,

פעילות העמותה מתבססת על תרומות – לכן כדאי שהעמותה תמשיך בעשייה הכה מבורכת שלה, כל תרומה תוכל לסייע. תוכלו לתרום באמצעות אתר האינטרנט של העמותה, או באמצעות הטלפון 1-700-50-1277, או באמצעותה העברה בנקאית, באמצעות הדואר או באמצעות בנק הדואר. למידע נוסף בנוגע לתרומות היכנסו לאתר.