3 דרכי טיפול פופולאריות לנשירת שיער

נשירת שיער היא תופעה שכיחה אשר גורמת לירידה משמעותית בביטחון העצמי. בכדי לטפל בבעיה, ישנם שלוש דרכי טיפול נפוצות ואיכותיות. מהן? להלן הסקירה המלאה.

נשירת שיער: כיצד נדע כי מדובר בנשירת שיער מסיבית?

נשירת שיער היא בעלת מאפיינים שונים, ומאוד קשה לאמוד את קצב הנשירה באופן מדויק. למעשה, ניתן להבחין בנשירת שיער לאחר ערמות של שיער אשר נשארות על המברשת, הכרית או לאחר מקלחת. הדרך הטובה ביותר לבחון את היקף הנשירה היא באמצעות תמונות, וחשוב להבחין בין צורות שונות של נשירה. ראשית כל, ישנן נשירות שיער אשר נגרמות כתוצאה משינויי מזג אוויר, מחלות או שינוים הורמונים. בנוסף, תרופות יכולות לגרום גם הן לנשירת שיער (כמו תרופה ליתר לחץ דם) וכן יש את המרכיב הגנטי של נשירת שיער. בגדול, חשוב לזכור כי לכמעט 50% מהאנשים בין הגילאים 60-70 יש תסמונות של נשירת שיער, אולם התופעה יכולה להתרחש גם בגילאים צעירים יותר. למעשה, ישנה נשירת שיער כרונית אשר נחשבת לתופעות המרכזיות של נשירה. חשוב מאוד לבצע אבחון מדויק של גורם הבעיה, ולטפל באמצעות מגוון רחב של טיפולים אשר נמצאו כיעילים בעבור נשירת שיער. מהם? להלן הפרטים.

מהם שלושת הטיפולים הנפוצים לטיפול נשירת שיער?

 מזותרפיה לשיער

ראשית נסביר כי מזותרפיה לשיער היא שיטה להחדרה של חומר פעיל לקרקפת, לצורך עידוד צמיחת השיער. מי שרשאי לבצע את הפעולה הוא רופא בלבד, ותחת תנאי פיקוח מחמירים. מדובר בטכניקה אשר במסגרתה מחדירים קוקטייל ייחודי לתוך הקרקפת, באמצעות מחט דקה. הקוקטיל איננו עובר למערכת העיכול אלא ישירות לזקיק השיער, והוא מהווה כמעין חומר דישון. מדובר בטכניקה חדשה ואפקטיבית מאוד, ומטרתו הוא לבלום את ההתקרחות והנשירה, באמצעות הצלה של זקיקי השיער. בטיפול ממושך ניתן לראות תוך זמן קצר כיצד פחות ופחות שיערות מתונות, ולכן חשוב מאוד לבצע את הטיפול בהקדם לצורך הצלה של זקיקי השיער.

תוספי תזונה

נטילה של תוספי תזונה באופן קבוע יכול לסייע באופן משמעותי לעידוד צמיחת השיער, באמצעות ויטמנים וברזל. ברשתות הפארם ניתן לבצע רכישה של תוספי תזונה אשר נועדו לטיפול משלים בעבור נשירת שיער, אולם חשוב לבצע לפני בדיקות דם וברזל בכדי להתאים את תוסף התזונה הטוב ביותר בעבורכם ובעבור מצבכם הנוכחי, כך שתוכלו לדעת בדיוק איזה תוסף מתאים לכם.

השתלת שיער

השתלת שיער נחשבת לטכניקה יעילה לצורך התקרחות, וזאת בשל העובדה כי ניתן להשתיל זקיקי שיער באזורים מתקרחים, ללא סימנים נראים לעין. באמצעות השתלת שיער ניתן לקבל מראה שיער בריא, מלא וחזק. טורקיה נחשבת למדינה המובילה בתחום, וכיום ניתן לרכוש חבילה אשר כוללת מלונות, הסעות ואת הפרוצדורה עצמה – בעלות מוזלת מאשר במדינת ישראל.

כדאי לקרוא כך תגרפי מחמאות: החנויות שיסדרו לך את הלוק המושלם לקיץ הקרוב