מה הן אפשרויות הקבורה בעיר חיפה?

בשנת 2004 הוקם בית קברות חדש באזור חיפה, וזאת לאור חוסר מקום. היכן כיום ניתן לקבור ומהן אפשרויות הקבורה הפרוסות בפניכם? במאמר זה נציג את כל הפרטים לקראת תהליך הקבורה.

קבורה בעיר חיפה: בית הקברות תל רגב

בשנת 2004 הוקם בית קברות חדש אשר משרת את תושבי חיפה והסביבה. מדובר בבית הקברות תל רגב, והוא הראשון בארץ אשר תוכנן לצורך תהליך קבורה רוויה – כלומר בקומות. מדובר בצורת קבורה אשר נחשבת לחסכונית יותר מבחינת מקום, ולכן המתכננים של בית הקברות תכננו אותו בעבור 430,000 מתים. מדובר באחד מבתי הקברות הגדולים בארץ, והוא חולש על שטח של כ 630 דונם. במידה ותרצו לקבור את יקיריכם באזור חיפה, זו האפשרות הריאלית ביותר.

מה הן אפשרויות הקבורה בעיר - חיפה

מה חשוב לדעת אודות בית הקברות החדש?

בכדי שתוכלו לנהל את תהליך הקבורה על הצד הטוב ביותר, תחפשו קבלן מצבות בחיפה אשר הוא בעל המלצות מוכחות בתחום. חשוב לציין כי בבית הקברות ניתן לקבור במגוון אפשרויות: קבורת שדה, קבורת זוגות וכן קבורת מכפלה אשר מאפשרת לקבור את המתים זה על זה. כל המבנים בבית הקברות בחיפה הם מבנים מאבן ולכן מדובר בבית קברות אקולוגי אשר נבנה מתוך הבנה סביבתית ראשונה מסוגה בישראל. חשוב לציין כי כיום מדובר בבית הקברות היחיד אשר משרת את מטרופולין חיפה, כולל הקריות. ישנה אפשרות לקבור את יקירכם בבית הקברות הישן שדה יהושוע, אולם לאור הצפיפות הרבה וחוסר המקום בבית הקברות אתם תידרשו לשלם עשרות אלפי שקלים בעבור תהליך הקבורה.

אפשרות קבורה: גם באופן אזרחי

בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד יותר ויותר אנשים בוחרים להיקבר בקבורה אזרחית, וזאת בשל האפשרות לבצע טקס קבורה עם סממנים דתיים אך עם נופך אשר מאפשר לבני המשפחה להביע את צערם באופן אישי, ובהתאם לדרישות של הנפטר. מדובר באפשרות קבורה נפוצה בעיר חיפה ולכן במידה ותרצו לקבור את יקירכם באופן אזרחי תוכלו בהחלט לעשות זאת, וזו אופציה שיכולה לעשות בחשבון במידה ואתם מחפשים תהליך קבורה אחר ושונה מאשר הטקס הדתי אשר אותו מנהלים חברת קדישא. לאור הביקורת הציבורית העזה והרצון של רבים לבצע קבורה אזרחית. מדובר במגמה אשר הולכת וצוברת תאוצה, ועל כן חשוב להכיר גם את הנושא הזה בעת תהליך הקבורה. לסיכום, האפשרויות אשר עומדות לפניכם הן נרחבות. מומלץ ליצור קשר עם בעלי מקצוע מוסמכים אשר ידעו להעניק לכם את המעטפת הטובה ביותר, החל מתהליך עיצוב המצבה ועד טקס הקבורה. בכך, תוכלו להיפרד מיקירכם באופן ראוי ומרשים, כפי שנדרש לבצע בעבור בעת לכתו מהעולם.