מדריך לתופרות מתחילות: הכירו את הוויסקוזה

אחת ההתלבטויות המשמעותיות והראשוניות ביותר בעבור כל תופרת מתחילה היא מהו הבד הטוב והנוח ביותר לעבודה. מאחר וישנם אלפי סוגים של בדים, ניתן בהחלט לומר כי מדובר בבחירה לא פשוטה ומאתגרת למדי. עם זאת, רבות מהתופרות המתחילות לא מכירות את בד הוויסקוזה אשר נחשב לבד איכותי, נעים וגם נוח מאוד לעבודה, גם בעבור תופרות מתחילות ובוודאי בעבור תופרות ותיקות. מדובר בבד טבעי אשר הומצא במאה ה 19, ומאז הפך לאחד הבדים הנמכרים ביותר בעולם. מדוע? ובכן, לשימוש בבד ויסקוזה שורה ארוכה של יתרונות: מרקם נוח לעבודה, מראה זוהר בזכות הברק הקל, מצוין לכביסה וכן אידיאלי בעבור תפירה של חולצות, מכנסיים, גופיות ועוד, בעיקר לתקופת הקיץ. בד הוויסקוזה עשוי מסיב דמוי משי אותו מייצרים באמצעות טכנולוגיה מתקדמת.

בהתאם לכך,  ויסקוזה הוא בד נפוץ שאפשר להשיג בחנויות מתמחות, ואפילו להזמין אונליין. בקטגוריה של בדים הוא נחשב לבד הנמכר ביותר, הן בזכות האיכות המצוינות שלו והן בשל מחירו הנמוך ביחס לבדים טבעיים אחרים כמו למשל פשתן או כותנה. העבודה עמו קלה ופשוטה, הוא עמיד וניתן לכבס אותו, מבלי חשש שהוא יתקמט או יתכווץ. על כן, הוא מהווה הזדמנות נהדרת ליצירה של דגמים מוצלחים.

מדוע כדאי להזמין דווקא בד ויסקוזה?

כאמור, בד ויסקוזה נחשב לבד איכותי אבל גם נוח מאוד לעבודה של תפירה, בייחוד בעבור תופרות מתחילות. מאחר ואת רק מתחילה את הצעדים הראשונים שלך בתחום האופנה תוכלי להשתמש בבד לטובת יצירה של מגוון דגמים – החל מחולצות ועד מטפחות, קימונו ואפילו חליפות (שקיימות כבר 150 שנה). המחיר הזול של הבד נובע מתוך תהליך תפירה ייחודי וטכנולוגי שמאפשר להפיץ אותו באופן המוני ובכמויות גדולות במיוחד. לכן, הוא לא נדיר אלא להפך – בד נפוץ ונמכר שכל חנות תפירה מחזיקה במלאי. בנוסף, בשל תהליך הייצור החלו לפתח סוגים שונים של בד ויסקוזה כמו למשל בד טבעי עשוי במבוק, בד ויסקוזה סרוג ועוד. רוב החנויות מחזיקות בבד ויסקוזה טבעי עשוי 100% סיבים. לכן, בעבור תופרת מתחילה שרוצה להתחיל לעצב דגמים, כדאי מאוד להזמין דווקא את הבד הזה.

מדריך לתופרות מתחילות: הכירו את הוויסקוזה

הזמנה של בד – מבלי לצאת מהבית

הקדמה הטכנולוגית הגיעה גם לעולם הבדים, ועדות לכך ניתן למצוא בשורה של חנויות אשר מציעות אפשרות לרכישה של בדים שונים כולל בד ויסקוזה במשלוח מהיר עד הבית. מדובר בהזדמנות מצוינת לא רק לחסוך בזמן אלא גם להתרשם מהאיכות של הבד, באמצעות דוגמיות אותן שולחים במסגרת ההזמנה. על מנת שתוכלי לבצע את ההזמנה על הצד הטוב ביותר חשוב קודם כל לקרוא את הרכב הבד וכן להזמין את הבד דרך חנות מוכרת ובעלת המלצות מוכחות בלבד. התייעצות עם הצוות המקצועי היא חשובה לא רק לטובת השקעה כספית נכונה אלא גם בחירה מדויקת בגודל הבד לו את זקוקה לטובת התחלת תהליך התפירה. העדיפי לרכוש אקסטרה בד, מתוך מטרה ליצור  תהליך תפירה שלוקח בחשבון כי בשלבים הראשונים ייתכנו טעויות שיצריכו ממך להתחיל מחדש, בוודאי אם את מתכננת לתפור דגמים מורכבים מהבד הזה כמו למשל חולצה מכופתרת.

לסיכום, בד ויסקוזה הוא בד זול אבל איכותי שמתאים מאוד גם לתופרות חדשות אבל גם לתופרות מקצועיות. ברחבי הרשת ניתן לאתר בקלות מגוון רחב של מדריכים בהם אפשר להיעזר לטובת תרגול טכניקת העבודה עם הבד, כל זאת מתוך מטרה לייצר דגמים איכותיים ויפים שיגרפו מחמאות וגם יאפשרו לך כתופרת להתחיל בקריירה בתחום.