כך תגדילו את הסיכוי שלכם להתקבל לעבודה

אולי יפתיע אותכם לגלות, אך לא תמיד המנהלים מכירים את דרישות התפקיד, ואף הם לא באמת מצפים שתעמדו בכולן. מכאן שאם בימים אלו אתם שוקלים להתקבל לעבודה כזו או אחרת, אתם מוזמנים לגלות מספר עובדות חשובות, ולו כאלו שיעניקו לכם את האומץ הנחוץ בכדי להגיש מועמדות, וזאת כי כפי שתראו בהמשך, הרבה פעמים מנהלים מחפשים מועמד שיפגין נחישות, אומץ וכמובן שגם כישורי תקשורת ברמה גבוהה. מבקשים להגדיל את הסיכויים להתקבל למשרה? להלן מספר דגשים חשובים:

מנקים קורות חיים

כולנו הגשנו קורות חיים בשלב כזה או אחר, אך פה נחדד שלפני שעושים "העתק הדבק" מוטב לעבור מחדש על קורות החיים. מה בודקים? שהם מותאמים כמה שניתן לתפקיד המיוחל, שהם אינם מכילים טעויות כתיב או ניסוחים מרושלים, ושהם לא מכילים עודף אינפורמציה או ניסיון קודם שאינו רלוונטי. כמו כן, השתמשו בפורמט קורות חיים מוכן ואל תוסיפו תמונה (מייצר הסחת דעת), אל תוסיפו ממוצע ציונים (מיותר), אל תוסיפו מידע אישי, אל תוסיפו המלצות (אם הן אינן נדרשות), אל תכתבו בגוף ראשון, תבחרו בכתובת מייל שנראית מקצועית (שלא כוללת את שם הכלב) ובטח שאל תוסיפו את פרטי ההתקשרות של מקום העבודה הקודם (לא בטוח שישחק לטובתכם).

רשימת דרישות בערבון מוגבל

לא פעם אנשים עוברים על רשימת הדרישות ולקראת סוף הרשימה הם מקבלים רגליים קרות, וזאת כי פתאום הם נתקלים בדרישות שהם לא עונים עליהם. מה עושים? מבינים דבר חשוב: לא פעם רשימת הדרישות מתפקיד מסוים היא מעט כמו רשימת הדרשות מבן זוג, כלומר ידוע שלא ניתן להשיג מישהו מושלם ועל כן כל עוד אתם עומדים בדרישות הראשונות, ורק מקרטעים באלו האחרונות, נראה שהסיכויים עומדים לטובתכם.

להתקבל לעבודה

כוחה של מילה

חשוב להבין שלמילים יש כוח רב לשנות מציאות ועל כן הטיבו לנסח משפטים שיוציאו אותכם כמה שיותר אטרקטיביים. כך למשל במקום לומר "חסר לי ידע מסוים", העדיפו לומר "יש לי כישורים משלימים". כמו כן, אין להרים לעצמכם יותר מדי, משמע אין להישמע נלהבים יתר על המידה, וזאת כי אמינות היא חלק חשוב במשוואה. כמו כן, תשקלו כיצד לתאר את עצמכם והיזהרו ממונחים מאוסים, קרי "חושב מחוץ לקופסה", "שאפתן" וכדומה.

הופעה ביטחון והכנה

לבסוף נציין שאם אתם רוצים להתקבל לתפקיד מסוים, השקיעו בכך! מה זה אומר? שעליכם לצבור ניסיון בתחום, לקרוא כמה שניתן על התחום (ברשת האינטרנטית), לשפר יכולות נחוצות (למשל להתמחות בתוכנות) וכדומה. מה עוד? חשוב לבחון מה לובשים לראיון העבודה, כי אחרי הכול בהחלט ישנה חשיבות למראה החיצוני, גם אם לא נעים להודות בכך. מה עוד חשוב לדעת? שיש להגיע עם ביטחון עצמי וכל עוד אתם חושבים שעומדים לרשותכם הכלים הנחוצים לעמוד במשימה, אין שום סיבה שהמעמד יגרום לכם להתערער – היו בטוחים שהמנהל יבחין בכך.