אזרחות אירופאית: איך זה עובד?

אזרחות אירופאית הפכה למבוקשת בקרב הישראלים, ולו בשל העובדה שהיא מקנה מגוון רחב של יתרונות והטבות, מה שגורם לישראלים רבים להגיש למדינות האיחוד האירופי בקשות לאזרחות (כל אדם והמדינה שממנה הוא זכאי לקבל אזרחות).

אחת המדינות הפופולאריות ביותר, היא לא אחרת מאשר פורטוגל, שהרי מדובר במעין תיקון לגירוש ספרד ופורטוגל שהתרחש לפני מאות שנים. למעשה, יוצאי לוב, מרוקו, טוניס, יוון, טורקיה ועוד, עשויים להיות זכאים לקבלת האזרחות המיוחלת. סקרנים? ובכן, ריכזנו בעבורכם את כל המידע הנחות והחיוני.

דלת אל העתיד

למרות שישראל היא מדינה ייחודית ומאוד מתפתחת, יש לא מעט ישראלים שמעוניינים להעניק לעצמם ולילדיהם הזדמנויות נוספות, מה שבהחלט יכול לקרות באמצעות אזרחות אירופאית. במדריך הבא, תמצאו את מלוא המידע הנחוץ לכם, לרבות פירוט על הנפקת דרכון פורטוגלי, כך שמדובר במאמר מומלץ לקריאה.

הדרכון האירופאי כאמור, מספק שלל יתרונות, כשבין היתר הוא מאפשר לרכוש השכלה גבוהה, ולעיתים גם בסבסוד מלא, בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי (בכתיבת שורות אלו, ישנן 28 מדינות החברות באיחוד), ולא רק – ניתן גם לגור במדינות הללו, ואפילו לעבוד (מה שמאפשר הזדמנויות עסקיות נהדרות עבור לא מעט בעלי עסקים). חוץ מזה, ישנה אפשרות לבצע עסקאות נדל"ן ולהיכנס לארצות הברית ללא ויזה (אלא רק באמצעות אישור שמנפיקים אונליין).

אוקיי, אז איך זה עובד?

האמת שזה די פשוט. כדי לקבל אזרחות אירופאית עליכם לקבל דרכון או אזרחות מאחת ממדינות האיחוד האירופי, כשהפופולאריות מבניהן (וגם זו שמאשפרת תהליך קל ופשוט) היא פורטוגל. נדגיש שהוצאת דרכון פורטוגלי היא בהכרח הוצאת אזרחות אירופאית, כך שלא משנה באיזה מבין הביטויים תיתקלו במאמר זה או ברחבי הרשת – דעו שמדובר על אותו הדבר.

באופן כללי, עליכם להוכיח קשר למגורשי ספרד ופורטוגל, וטוב לדעת שגם יוצאי לוב, טוניס, מרוקו, בולגריה, איטליה, מצרים וארצות נוספות יהיו זכאים, ולו בשל העובדה שהמגורשים גורשו לארצות הללו. לכן, נמליץ בראשית התהליך לבצע בדיקת זכאות, ולו באמצעות עורך דין (בלא מעט מקרים תוכלו לבצע את בדיקת הזכאות הראשונית בחינם).

תנאים לקבלת האזרחות

ישנם תנאים לקבלת האזרחות?

כן. לכל מדינה יש דרישות משלה, אך המשותף לכולן הוא שעל מבקש האזרחות להיות בגיר (משמע, מעל גיל 18), בעל זיקה למדינה, וללא עבר פלילי. כמו כן, במידה וקיים רישום פלילי, ישנם סייגים (למשל שהעבירה אינה כרוכה בעונש מאסר של 3 שנים ומעלה).

פה נעצור לציין שבבקשת הדרכון הפורטוגלי, אין כל צורך להוכיח זיקה למדינה, אלא רק להוכיח קשר משפחתי לקהילה היהודית שגורשה מפורטוגל – וכיום, אין זה מורכב להוכיח את הקשר, ולו כי לא יחייבו אתכם להנפיק מסמכי לידה (בכל זאת, עברו כמה מאות שנים מאז…).

שנסכם?

אזרחות אירופאית יכולה להעניק לכם לא מעט יתרונות, אם זה ברובד המקצועי ואם לא. כך או כך, כדי להתחיל בתהליך מוטב לפנות לעורך דין המתמחה בתחום, שיוכל לסייע לכם ולבצע בעבורכם את כל ההליכים הביורוקרטיים הדרושים. אזרחות אירופאית מקנה שלל הטבות, וזו ללא ספק הזדמנות ששווה לנצל.