מהי חינה אתיופית?

בעדה האתיופית נהוג לערוך טקס חינה כיום לפני החתונה. מדובר בטקס מרגש וצבעוני במיוחד, בעיקר בשל העיצוב והתלבושות המיוחדות. במדריך זה נסביר מהי חינה אתיופית ומה חשוב לדעת אודות הטקס המרגש.

חינה אתיופית: מסורת של מאות שנים

אין ספק כי טקס החינה הוא טקס מרגש ומיוחד במינו, אולם אצל העדה האתיופית מדובר בטקס מיוחד אפילו יותר. למעשה, חינה אתיופית היא מסורת של מאות שנים אשר מהווה את אירוע השיא בעבור החתן והכלה. באתיופיה מדובר באירוע אשר איגד את כל בני הכפר והמשפחה, כולל שימוש בצמח החינה אשר נחשב בעבור בני העדה כחיוני וחשוב מאוד בעבור הצלחתם של בני הזוג, פריון והצלחה. מדובר בטקס ססגוני ושמח במיוחד אשר משלב שמלות מיוחדות וצבעוניות. בעדה האתיופית לא נהוג להתלבש בלבן, ולכן ניתן לראות שמלות בצבעים עזים בצבע אדום, כתום ובורדו. חשוב לזכור כי שמלה לחינה קונים אצל ספקים ייעודים אשר מתמחים ביצירה ותפירה של שמלות, וזאת בכדי שהתוצאה תהיה מרשימה ועוצרת נשימה, כנהוג באירוע החינה.

מהי- חינה אתיופית

איך מפיקים חינה אתיופית?

על מנת להפיק חינה אתיופית חשוב מאוד לאתר ספקים מקצועיים אשר ידעו לבנות את הקונספט המושלם בעבור האירוע. כאמור, מדובר באירוע צבעוני אשר כולל תלבושות מסורתיות, אוכל מסורתי וכן אלמנטים אשר מזכירים את התרבות העתיקה והמרשימה של יהדות אתיופיה. בשיא הטקס מתכנסים בני המשפחה והחברים ורוקדים את הריקודים המסורתיים של העדה, כל זאת בליווי מקצועי אשר מתבצע באמצעות מפיקים מקצועיים אשר ידעו לבנות את הקונספט של האירוע באופן מושלם ומדויק. טקס חינה כזה מחייב גם חשיבה על מספר האורחים המוזמנים ועל קייטרינג אשר מתמחה בתחום, ולכן דרך המלצות מחברים ובני העדה ניתן להגיע לספקים מצוינים אשר באמצעותם תוכלו להפיק חינה חלומית ומרגשת במיוחד.

שמירה על מסגרת תקציב מבלי להפחית באפקט

באחד משיאי הטקס מעניקים בני המשפחה לזוג מתנות, חלקן עוברות מדור לדור. מדובר באחד האלמנטים הייחודים בטקס החינה, והוא נשמר למשך שנים רבות, גם פה בישראל. בכדי שתוכלו להפיק טקס מושלם ומרשים הן במראה והן בחלוקת המתנות, חשוב לשמור על מסגרת התקציב ולנהל אותו בצורה מסודרת בהתאם למספר האורחים. זכרו כי בסופו של דבר מדובר בטקס אשר נועד לחגוג את היותם של בני הזוג כאחד, ולכן יצירת קשר עם ספקים מומחים מהווה את הדרך הטובה ביותר לצורך הפקה של אירוע ייחודי, מסקרן ובעל אופי מסורתי. והכי חשוב – כל אירוע חינה שונה מקודמו ולכן אל תשכחו להכניס אלמנטים אישיים אשר תואמים את טעמכם האישי, כל זאת כאמור בשילוב של מודרניות עם מסורתיות עתיקת שנים.