לגזור ולשמור: כללי ניקיון של קערות אוכל לכלבים

הגשת האוכל לכלב מתבצעת באמצעות קערה. אולם, עם הזמן הקערה נוטה לצבור חיידקים ולכלכוך ובהתאם לכך עלולה לסכן את בריאותו של הכלב. כיצד תוכלו לשמור על קערה נקייה לאורך זמן? להלן הפרטים.

קערת אוכל לכלב – כל מה שרציתם לדעת וחששתם לשאול

טקס האכלה של הכלב מתבצע באמצעות קערה. רבים מבלי הכלבים אינם מודעים לעובדה כי בחירת הקערה מהווה את אחת מהבחירות החשובות ביותר בתהליך רכישה ציוד, הן בשל העובדה כי קערה שאינה מתאימה עלולה להוביל להופעה של אלרגיות או לחילופין להחלפה תדירה של קערה בעקבות הצטברות של אבנית וחיידקים שמשפיעים על בריאותו של הכלב. נוסף לכך, אם החלטתם להציב את הקערה באוויר הפתוח, צריך לקחת בחשבון כי מזיקים כמו נמלים וחרקים עלולים להגיע לקערה ובהתאם לכך להפוך אותה לכר פורה של לכלוך שאותו יהיה קשה מאוד לנקות, ובהתאם לכך נדרש יהיה לבצע רכישה מחודשת של קערה. על כן, רכישה של קערות אוכל לכלבים באינטרנט מהווה דרך מצוינת לחסוך זמן ואף לבצע רכישה משתלמת של קערת האכלה איכותית ומותאמת באופן מדויק לכלב שלכם.

כללי ניקיון שכל בעל כלב צריך להכיר

על מנת לשמור על בריאותו של הכלב, רצוי לבצע ניקוי של קערת האוכל אחת לשבוע. במידה ובחרתם בקערת נירוסטה שטפו אותה היטב במים חמים והוסיפו מעט נוזל כלים, לצורך שטיפה יסודית של הקערה. בכדי להימנע משאריות של סבון, נגבו היטב את הקערה ובדקו כי היא יבשה לחלוטין. במידה ויש ברשותכם מדיח, אפשר בהחלט להכניס את הקערה לשם. בעבור מחמירים, ניתן לנקות את הקערה באמצעות מברשת שיניים (שבה כמובן לא משתמשים) בכדי לבצע ניקוי יסודי יותר של הקערה. כאמור, רצוי שלא לבצע רכישה של קערת פלסטיק אולם במידה ובחרתם להשתמש בצעצועי האכלה השתמשו במברשת רכה לצורך ניקוי יסודי ושטיפה של שאריות המזון, בייחוד אם אתם משתמשים במזון רטוב. שימו לב כי מזון רטוב נוטה "להידבק" לקערה ועל כן הסרה מוחלטת המתבצעת דרך ניקוי ידני היא הדרך הטובה ביותר להבטיח כי לא נותרו שאריות, וכי הקערה נקייה.

לגזור ולשמור: כללי ניקיון של קערות אוכל לכלבים

החלפת קערה אחת לתקופה

כאמור, ההמלצה הגורפת היא לבצע רכישה של קערת נירוסטה אותה קל מאוד לנקות. עם זאת, רצוי לבצע החלפה של הקערה אחת לתקופה, כחלק משחיקה טבעית של החומר עם הזמן והשימוש בו. נוסף לכך, הקפדה על שמירת טריות האוכל היא חיונית לצורך שמירה על היגיינה. שימו לב כי על אריזת המזון כתוב מהי הכמות המומלצת ע"פ המשקל של הכלב, כאשר הגשת האוכל צריכה להתבצע באמצעות כוס מדידה או כף בכדי לשמור על סטריליות. במידה והקערה מונחת בחוץ, הקפידו לאחר סיום האכלה להעביר מגבון על הקערה ולסגור היטב את האוכל של הכלב כך שהוא יישמר ברמת טריות גבוהה. במידה ואתם מחליטים להוסיף גם מזון רטוב, הקפידו לאחסן אותו במקום מוצל וסגור כך בכדי להרחיק מזיקים שעלולים להגיע לאוכל ובהתאם לכך לגרום לבעיות בריאותיות קשות.

לסיכום, הקפדה על רכישה של קערה איכותית בשילוב של שמירה על ניקוי באופן קבוע מהווה את הדרך בטובה ביותר לשמור על בריאותו של הכלב כמו גם לצורך תהליך האכלה נכון. זכרו כי בסופו של דבר תהליך האכלה נכון המבוסס על כמות מדויקת של אוכל בשילוב של אוכל איכותי הוא זה שיבטיח כי הכלב שלכם יקבל את מנת המזון לה הוא זקוק לצורך התפתחותו.