עמותת עם אחד: מהן יחידות הסיוע של הארגון?

בדרך כלל ארגוני חסד וסיוע מתמקדים בתחום אחד ובו הם מנסים לשנות את המציאות או לפחות למלא את החסר שנוצר בעקבות אוזלת ידה של המדינה. יחד עם זאת, ישנם ארגונים חריגים שמצליחים לגעת במגוון רחב של תחומים. אם חשבתם שארגון חסד יכול לעשות רק דבר אחד, תחשבו שוב. כאן נספר לכם על ארגון שמחזיק במספר יחידות סיוע בתחומים שונים.

עם אחד

עם אחד היא עמותת חסד ששמה לה למטרה לסייע לכל אזרח במדינת ישראל. בלי קשר למיקום הגיאוגרפי שלכם, לשיוך המגזרי או לסביבה שבה אתם עובדים, עם אחד נותנים סיוע במגוון תחומים שיכולים להיות רלוונטיים לכל אחד. כאמור, העמותה לא פועלת רק בתחום אחד, אולם המכנה המשותף של כל הפעילות שלה הוא לנסות ולמלא את החסר במקום שבו המדינה לא עושה את זה.

מרכזי יום לקשישים

התחום הראשון שבו ניתן לראות את הסיוע שעמותת עם אחד מעניקה הוא במרכזי היום לקשישים. יחד עם העלייה בתוחלת החיים אנחנו חווים מצב שבו איכות החיים של מבוגרים בגיל השלישי נפגעת בצורה קשה. כדי לאפשר לזקנים שביננו לחיות בצורה מכובדת את שארית חייהם, הוקמו מרכזי הסיוע של העמותה. הקשישים יוכלו לקבל בהם טיפולים שונים, וייחשפו לסביבה חברתית שתמנע בדידות.

 

 

עזרה למשפחות במצוקה

למרות המצב הכלכלי בישראל שנחשב טוב יחסית לשאר מדינות העולם, הפערים החברתיים מובילים למצב שבו יותר ויותר משפחות נופלות אל מתחת לקו העוני. כדי למנוע מאותן משפחות להגיע למצב שבו לילדים שלהן אין ביטחון תזונתי מינימלי, עם אחד שמה לה למטרה להגיע לאותן משפחות עם סלי מזון. הסלים נארזים ומחולקים על ידי מתנדבי העמותה, תוך שמירה על סודיות.

תמיכה בחיילים בודדים

חיילים בודדים הם אותם חיילים שמשרתים בצבא הגנה לישראל, למרות שאין להם בית או משפחה בארץ. לעיתים מדובר על חיילים שמגיעים אלינו מעבר לים, ולמרבה הצער ישנם גם חיילים שהמשפחות שלהם לא מוכנות לקבל אותם בשל הבחירה שלהם לעשות שירות צבאי. עבור אותם חיילים אנחנו צריכים להיות להם בית, ולתת להם מסגרת שתאפשר להם להמשיך לשרת כראוי.

סיוע לנוער במניעת נשירה

נוער נושר היא אחת הבעיות הקשות ביותר בתחום החינוך בארץ. קצת קשה להצביע על הסיבה המדויקת שגורמת לבני נוער לעזוב את מסגרות הלימוד ולפנות אל הרחוב, אולם הדבר היחיד שאפשר לומר זה שבשנים האחרונות מדובר על תופעה שנמצאת בעלייה מתמדת. כדי למנוע מנוער הזה להגיע למקום שממנו יהיה להם קשה לחזור, אנחנו מנסים לתת להם תמיכה ואוזן קשבת.

מחנות לילדים חולים

תחום נוסף שבו העמותה פועלת הוא עזרה לילדים חולים. מלבד הסבל הפיזי הרב שאותו חווים אותם ילדים, המצוקה הנפשית שלהם גם היא גדולה. בין השאר היא נגרמת בשל הבדידות שבה הם שרויים וההיעדרות הרבה שלהם ממסגרות הלימוד בשל הטיפולים.

עבור אותם ילדים, עמותת עם אחד מארגנת מחנות שבהם הם יוכלו קצת לשכוח מהשגרה השוחקת, ליהנות עם חברים, ולחוות רגעים שבמהלך היומיום שלהם אין להם את היכולת והפנאי לחוות אותם.

לסיכום

ארגון עם אחד שם לו למטרה להפוך את המקום שבו אנחנו חיים לטוב יותר. הדרך שבה הארגון עושה את זה היא על ידי מתן סיוע והקמת מרכזי תמיכה במגוון תחומים. סיוע לקשישים, תמיכה בנוער בסיכון, עזרה לילדים חולים וסלי מזון למשפחות במצוקה הם רק חלק מתחומי הפעילות של הארגון. עם אחד פועלת בשקיפות מלאה, ורוב מוחלט של פעילותה מבוסס על מערך של מתנדבים.