לאילו פרמטרים יש לשים לב לפני שקונים דירה יד שניה במרכז?

עתידים לרכוש דירה בקרוב? ובכן, ישנם לא מעט פרמטרים חשובים אליהם חשוב לשים לב בעת הרכישה. מהם? להלן סקירה אשר תעזור לכם לצלוח את תהליך הרכישה באופן הטוב ביותר.

רכישת דירה יד שנייה – רכישה משמעותית וכבדת משקל אותה יש לבצע באמצעות ליווי מקצועי

תהליך של רכישת דירה מהווה ללא ספק את התהליך החשוב והמשמעותי ביותר בחייכם. חסכתם את מיטב כספכם, קיבלתם מימון מהבנק וכעת הגיע הזמן למצוא את הנכס המושלם במרכז. מדובר בתהליך מורכב ומייגע, בייחוד אם מדובר בדירה הראשונה אותה אתם רוכשים. בכדי שתוכלו להיות בטוחים כי אתם מקבלים את מלוא המידע, תוכלו לפנות למשרד תיווך בתל אביב אשר מתמחה בתחום. באמצעות משרד תיווך ניתן לקבל ליווי מקצועי אשר במסגרתו תוכלו לשים דגש על הפרמטרים החשובים: מחירי השוק הרלוונטיים בשכונה המבוקשת, יתרונות וחסרונות של הנכס מבחינת טיב השכונה ופוטנציאל הרווח במידה ותחליטו למכור בהמשך, כמו גם לדייק את הנכס מבחינת מסגרת הצרכים שלכם, וכן מסגרת התקציב כידוע, המחירים במרכז הרקיעו שחקים בשנים האחרונות ולכן רבים מתלבטים בשאלה מתי הזמן הנכון לבצע רכישה. באמצעות משרד תיווך ניתן לקבל כלים ומידע בכדי לעבור את התהליך בצורה הטובה והמשתלמת ביותר, כך שתוכלו להיות בטוחים כי עשיתם עסקה נכונה – ובזמן.

מתכננים לרכוש דירה? זה מה שחשוב לעשות רגע לפני

רכישה של דירה יד 2 שונה באופן מהותי מאשר רכישה של דירה מקבלן. ראשית כל, חשוב לבקר בנכס באופן פיזי ובשעות היום. בכך, תוכלו להבחין בפגמים או ליקויים בדירה עצמה וכן בבניין, בדיקה חשובה מאוד במידה ומדובר בבניין ישן. במידה ויש לכם ילדים, מומלץ להסתובב בשכונה ולבדוק האם קיימים מתקני ספורט, בתי ספר וגנים ירוקים. בנוסף, באמצעות משרד תיווך מקצועי תוכלו להוציא בקלות נסח טאבו ולבדוק כי מי שמוכר לכם את הדירה הוא אכן המוכר, וזאת בכדי להימנע מעוקץ אשר מתקיים לא מעט בשוק דירות יד שנייה. חשוב להוציא נסח טאבו מעודכן, ולא להסתמך על מסמך אשר אותו הוציאו לפני שנה. בכדי לבדוק כי אכן מדובר בנסח טאבו מעודכן, ניתן להיכנס לאתר הרשמי של משרד המשפטים.

ליווי מצד עורך דין לצורך רכישה

בנוסף, חשוב לדאוג לליווי מצד עורך דין אשר ינסח בעבורכם את חוזה מכירת הדירה, כולל מנגנון פיצוי במידה והמוכר של הדירה לא מסר את המפתחות בזמן. בתחום של דירות יד 2 נהוג להחתים את הרוכשים על זיכרון דברים, אולם מומלץ שלא לבצע זאת בשל העובדה כי מדובר במסמך משפטי מחייב אשר כולל גם קנס, במידה ותחליטו להתחרט. על כל אלו יש להקפיד, כך שתוכלו להיות בטוחים כי עשיתם עסקה נכונה ומשתלמת בעבורכם.