כל מה שהבית שלכם צריך: פתרונות אחסון יצירתיים לחדר השינה

במידה וחדר השינה שלכם הוא חדר קטן, אתם בוודאי נתקלים באתגרים בכל הקשור לאחסון וארגון החדר. בכדי לסייע לכם, בחרנו להציג לכם את מיטב הפתרונות בהם תוכלו להיעזר – לצורך יצירה של חדר שינה מזמין אך גם פרקטי.

פתרונות אחסון לחדר שינה: יצירתיות היא שם המשחק

אחד מהאתגרים המשמעותיים ביותר בתהליך של עיצוב חדר שינה נובע כחלק מהרצון ליצור קו אסתטי אך גם פרקטי. למעשה, בבתים רבים כאן בישראל אין אפשרות לתכנן מקומות אחסון מאחר ומדובר בחללים קטנים, ועל כן נדרש להפעיל יצירתיות באמצעות פתרונות אחסון. החדשות הטובות הן שכיום ניתן לבצע רכישה של מגוון פתרונות אחסון יצירתיים דרך חברות מקצועיות המתמחות בתחום, בהתאם למידות מדויקות ועם שימת דגש על אלמנט עיצובי שמשתלב בצורה מושלמת עם העיצוב של חדר השינה. כך לדוגמה,  בקרו באתר של "רהיטי דמיר" לטובת התרשמות מהקולקציה המתחדשת שמורכבת מריהוט בהרכבה עצמית אותו ניתן להתאים לכל חלל, גם כאשר מדובר בחללים קטנים. מהם הפתרונות אותם תוכלו למצוא באתר או אפילו להכין בעצמכם? להלן הסקירה:

מתקן תלייה לבגדים

אם מדובר בחדר קטן, סביר להניח כי לא תוכלו לבצע רכישה של ארון גדול אשר יכיל את כל הבגדים שלכם. פתרון נהדר ופרקטי לחדר השינה הוא מתלה בגדים מעוצב שגם חוסך לכם מקום אבל גם מאפשר לכם לגשת לבגדים בצורה נגישה ונוחה, מבלי לבזבז מקום. מדובר במתלה אותו ניתן להזיז ממקום למקום או אפילו לקפל בהתאם לצורך, וזאת מתוך מטרה לנצל את שטח החלל באופן מקסימלי אך גם פרקטי.

כוננית שקופה

במקום לפזר את הנעליים בחדר ובכך לגרום לאי סדר, ניתן להשתמש בכוננית חמישה מדפים שקופה לטובת אחסון אך גם לטובת יצירת נקודת מבט הרמונית וכזו שמשתלבת בצורה נהדרת עם מראה כפרי בחדר. מדובר בכוננית איכותית שמחזיקה מעמד למשך זמן רב ומאפשרת להימנע מהקמה של ארונות תיק מסיביים שיכולים לתפוס מקום או לחילופין מעמד לנעליים שאינו אסתטי.

ארגז מצעים נשלף

דרך מצוינת לאחסן את המצעים שלכם היא דרך ארגז מצעים נשלף, אותו ניתן לרכוש בעלות כספית נוחה דרך חנות המתמחה בפתרונות אחסון. מדובר במגירות רחבות ושקופות אותן ניתן לשלוף במהירות בזכות הגלגלים שמותקנים בתחתית של המגירה, ובכך להקים פתרון אחסון יצירתי אך גם אסתטי בחדר השינה.

מדפים

אם אין לכם מקום לכוננית צד שתופסת מקום, תוכלו במקום זאת להשתמש במדפים לטובת יצירת פתרון אחסון ודקורציה. רצוי לבחור במדפים שמכתבים עם הסגנון הכללי של החדר, כך שאם בחרתם לדוגמה לעצב את החדר בסגנון כפרי (וחשוב כמובן להכיר טעויות נפוצות בעיצוב חדר השינה), בחרו במדפים מעץ מסיבי שגם יכניסו טקסטורה מעניינת לחדר אך גם יאפשרו לכם לקבל אפשרות נהדרת להציב מנורת צד או עציצים, לטובת שדרוג כמו גם הצגה של פריטים כמו ספרים, אוסף דיסקים או תמונות משפחתיות.

שימוש בגב המיטה לטובת אחסון

בכדי לנצל באופן מקסימלי את השטח של החדר, ניתן להשמיש את גב המיטה דרך בנייה של מדפים או מגירות אותן ניתן לשלוף בקלות, דרך הזמנה אצל נגר. מדובר בעלות כספית לא נמוכה אולם מדובר בהשקעה כספית משתלמת מאחר ומדובר ברהיט מעוצב, פרקטי אך גם כזה שמאפשר ליצור נקודת מבט יפהפייה ללב החדר – המיטה.

לסיכום, יצירתיות מהווה את שם המשחק בכל הקשור לעיצוב חדרים קטנים אך גם לנושא של פרקטיות. אל תמהרו לבצע רכישה של פריטים אלא נסו לנקוט בקו מינימליסטי המשלב בין פתרונות אחסון בהרכבה עצמית לבין שימוש בציוד הקיים, לטובת יצירת חדר שינה מפנק, מושלם ופרקטי.